Kıyamete ramak kala! En tehlikeli gök taşı dünyayı teğet geçti - Son Dakika

Kıyamete ramak kala! En tehlikeli gök taşı dünyayı teğet geçti

Dünya koronavirüs salgınıyla boğuşurken, uzayın en tehlikeli gök taşı "1998 OR2"nin dünyayı teğet geçtiği haberleri geldi. İstanbul Üniversitesi Gözlemevi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından görüntülenen gök taşı çarpmaya ramak kala yön değiştirdi.

1
Yaşanan olaylardan sonra adeta felaket yılı olarak anılmaya başlayan 2020 bünyesine bir de dünyayı teğet geçen en tehlikeli gök taşını aldı.
2
Geçtiğimiz dönemde Dünya'ya çarpma ihtimalinin olduğunu açıklanan 1998 OR2 şu ana kadar bilinen en tehlikeli gök taşı konumundaydı.
3
Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA çalışanları gök taşının gezegenimize çarpma ihtimali olmadığını açıklamıştı.

4
Göktaşı dün gezegenimizin 6.4 milyon kilometre yakınından geçip uzay boşluğundaki rotasına devam etti. 1998 OR2 dün Türkiye saati ile sabah saat 08:00'de gezegenimize en yakın konumuna geldi.
5
Virtual Telescope Project tarafından elde edilen bu kare göktaşının bugüne kadar çekilen ilk karesi olarak açıklanmıştı. Güneş Sistemi'ndeki dev gök taşının Dünya'nın yakınından geçişi, İstanbul Üniversitesi (İÜ) Gözlemevi Uygulama ve Araştırma Merkezinin Çanakkale'deki İST60 ve Beyazıt Yerleşkesi'ndeki İST40 teleskoplarıyla görüntülenerek kayıt altına alındı.

6
Bu haberden sonra gök taşının da eklendiği 2020 yılı yaşanan felaketlerde hafızalarımıza çivi gibi çakılmış durumda. Bundan sonra herhangi kötü bir olayın yaşanmamasını diliyoruz.

Haber Yayın Tarihi: 30.04.2020 17:14

Son Dakika Kıyamete ramak kala! En tehlikeli gök taşı dünyayı teğet geçti - Son Dakika

YORUMLAR (15)
  • paşa: Alın size 2020 yılı.. Bu yıla girdik diye diye eğlence havai fişek gösteri ne kalmadıki hepsi yapıldı bırakın birazda o eğlensin ama ne eğlence dimi..6,4 milyon yakınımızdan geçiyor biz teğet diyoruz işte bunu düşünmek lazım Allahın ne kadar kudretinin büyük oldugunun ispatı değilmi.. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Eşcinsel çift, 'Kucak dansı yapacağız' diyerek kandırdığı otel görevlisini parçalayarak öldürdü Gelen geri dönmüyor! Salgından kaçanların ikinci adresi Kuşadası, nüfus bakımında 35 ili geçti Sporu bırakıp cinsel içerikli siteye üye olan sörfçüden çarpıcı itiraf: Tacize uğradım, kimseye anlatamadım Bazı kısımları sapasağlam! 800 bin yıllık Van Gölü'nden bir batık gemi daha gün yüzüne çıkartıldı Kalça yarışmasına katılan doktor aç kaldı! Hiçbir hastane iş başvurusunu kabul etmiyor