Kız arkadaşıyla buluşmak için karantinadan kaçan iş adamına 6 ay hapis cezası - Son Dakika

Kız arkadaşıyla buluşmak için karantinadan kaçan iş adamına 6 ay hapis cezası

17.04.2020 09:39

Avustralyalı iş adamı, kız arkadaşıyla buluşmak için karantinada bulunduğu otelden kaçtı. Mahkeme, 35 yaşındaki adama, karantina kuralını çiğnediği için 6 ay hapis ve 2 bin dolar para cezası verdi. Olay sonrası iş adamı, ülkede koronavirüs kurallarına uymadığı için hapis cezası alan ilk kişi oldu.

1
Avustralyalı 35 yaşındaki iş adamı Jonathan David, 27 Mart tarihinde iş için gittiği Victoria eyaletinden evine dönünce kurallar gereği 14 gün karantinada kalması için bir otele yerleştirildi.

2
Kız arkadaşı ile buluşmak için otelden kaçan ve toplu taşıma araçlarını kullanan David hakkında soruşturma açıldı. Çarşamba günü mahkemeye çıkarılan David'e 6 ay hapis cezası verdi.
3
Ayrıca 2000 dolar para cezası verilen David, bir ay ve iki hafta ceza olarak evinde kalacak . David, önümüzdeki 12 boyunca her hangi bir suç işlemesi durumunda kalan cezasını hapiste geçirecek.
4
Otel çalışanları David'in odasında olmadığını görünce polise haber verdi. Polis güvenlik kameralarını inceleyince David'in kimseye görünmemek için yangın merdiveni kullanarak otelden ayrıldığını tespit etti.
5
Kız arkadaşının evine gitmek için toplu taşımayı kullandığı tespit edilen David'le yetkililer iletişime geçip 14 gün boyunca dışarı çıkmamasını ve kız arkadaşının evinde kalmasını söylediler.
6
Ama David iki gün sonra kız arkadaşı ile kavga edip sevgilisinin evinden de ayrıldı. Mahkemenin hapis cezası verdiği David, Avustralya'da koronavirüs kurallarına uymadığı için hapis cezası alan ilk kişi oldu.
7
8

YORUMLAR (5)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Kız arkadaşıyla buluşmak için karantinadan kaçan iş adamına 6 ay hapis cezası - Son Dakika


Advertisement