Kız Öğrencilerden Pijamalı Protesto - Son Dakika

Kız Öğrencilerden Pijamalı Protesto

11.11.2013 10:16

Zonguldak'ta, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na ait yurta kalan kız öğrenciler, binada yaşadıkları sıkıntıları protesto etti.

1
Zonguldak'ta, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na ait yurta kalan kız öğrenciler, binada yaşanan kalorifer ve su arızaları ile internet, yemek, yatak gibi sorunları, gece yarısı pijamalarıyla dışarıya çıkıp alkış ve sloganlarla protesto etti.
2
Bahçelievler Mahallesi'ndeki yurtta kalan Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencileri, saat 23.30 sıralarında, yurt dışında sık sık kalorifer ve su arızaları yaşandığını, internetin olmadığını, yemekhanenin yetersiz kaldığını, yatakların eski ve pis olduğunu, fişle kantinden yiyecek alamadıklarını ileri süren öğrenciler, alkış ve sloganlarla tepki gösterdi.
3
Bir öğrenci, "Hergün sularımız kesiliyor. Kaloriferler yanmıyor. Yataklarımız 15-20 senelik. Dolaplar eski. Yurt çok pis. 300 kişi var ama 50 kişilik yemek çıkıyor" diyerek tepkisini dile getirdi.
4
Bir kısmı binanın önüne, bir kısmı da pencerelere çıkarak, 'Müşteri değil öğrenciyiz' sloganları atan öğrencilere, çevredeki evlerde kalan bazı arkadaşları da destek verdi.
5
6
7
8
9
10

Son Dakika Kız Öğrencilerden Pijamalı Protesto - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement