Kızını 9 Yaşına Kadar Emziren Anne: “Emzirmeyi Özleyeceğim” - Son Dakika

Kızını 9 Yaşına Kadar Emziren Anne: “Emzirmeyi Özleyeceğim”

12.11.2018 15:57

4 çocuk annesi Sharon Spink, kızını 9 yıl boyunca emzirdi. Çocuğunun kararıyla emzirmeyi bırakan anne “Emzirmeyi özleyeceğim” diyerek şaşkınlık yarattı. İşte, Spink'in The Sun'a yaptığı ilginç açıklamalar.

1
KIZI KENDİ İSTEĞİYLE BIRAKTI
KIZI KENDİ İSTEĞİYLE BIRAKTI
Sharon Spink, kızının 9 yaşına kadar meme emmesinin normal olduğunu söylerek, kızıyla aralarında ömür boyu sürecek bir bağ kurduğunu belirtti.

2
Sharon, kızı Charlotte'ın anne sütü sayesinde bağışıklık sisteminin güçlendiğini ve nadiren hasta olduğunu söyledi.
3
MEMEYİ BIRAKMA KARARINI KIZIMA BIRAKTI
MEMEYİ BIRAKMA KARARINI KIZIMA BIRAKTI
"Charlotte doğduğunda, anne sütünü o istediği zaman kesmeye karar vermiştim. Memeyi bırakma kararının çocukta olması zorla bıraktırmaktan daha iyi bir şey."

4
"MEMEYİ KADEMELİ OLARAK BIRAKTI"
MEMEYİ KADEMELİ OLARAK BIRAKTI
"Charlotte bu yıl kendi kararıyla meme emmeyi bıraktı. Önceden de hasta ya da kötü hissettiği zamanlar ayda bir sefer emiyordu. 10 yaşında emmeyi bırakacağını söylemişti ama daha erken bıraktı. Bu olayın doğal akışında ilerlemesinden memnunum. Memeyi bırakmak kızımın kendi kararıydı ve kademeli olarak azaltarak bıraktı."
5
"KIZIMLA ARAMDA ÇOK SIKI BİR BAĞ OLUŞTU"
KIZIMLA ARAMDA ÇOK SIKI BİR BAĞ OLUŞTU
"Kızım büyüdüğünde, bu olayın sadece beslenme odaklı olmadığını ve kucağımda ne kadar rahat ve güvenli hissettiğini hatırlayacak. Kızımla aramda çok sıkı bir bağ var ve bunda uzun yıllar meme emmesinin bir etkisi olduğunu düşünüyorum. Anne sütü sayesinde aramızdaki bağ giderek kuvvetlendi ve memeyi bıraktı diye bu bağın zarar göreceğini hiç sanmıyorum. Çocuklar büyüdükçe meme emmek basit bir beslenme olmaktan çıkıyor, sizin kucağınızda rahat ve güvende hissediyorlar."

6
"Önceki iki çocuğumu sadece birkaç hafta emzirebilmiştim ve devam sütleriyle beslemek zorunda kalmıştım. Charlotte doğduğunda bu durumu değiştirmek istedim."
7
"İLK HEDEFİM 1 YIL EMZİRMEKTİ"
İLK HEDEFİM 1 YIL EMZİRMEKTİ
İlk hedefim 1 yıl emzirmekti. Dünya Sağlık Örgütü iki yıl anne sütünü önerdiği için emzirmeye devam ettim, daha sonra da kararı Charlotte'a bıraktım. Bazı zamanlar onu sütten kesmeyi düşündüm. Ama sonradan 'Bunu çocuğum için yapıyorum. Onun istediği bu ve onun için iyi bir şey yapıyorum' diye düşündüm. Charlotte 5 yaşındayken günde 3 defa emiyordu. Son 4 yılda ise ayda bire düşürdü."

8
"Bu konu hakkında iyi yorumlar aldığım gibi kötü yorumlar da geliyor. Bu kötü yorumlar genellikle klavye başında oturup ahkam kesen insanlardan geliyor. Bunun çocuk istismarı olduğunu ve benim pedofili olduğumu söyleyen insanlar oluyor. Başlarda kötü yorumları kafama takıyordum ama şu an takmıyorum. Bu söylenilenlerin doğru olmadığını ben biliyorum, kızım biliyor ve değer verdiğim insanlar da biliyor."

9
"Uzun yıllar emzirmek o kadar yaygın bir durum değil, biliyorum. Ama insanlar şunu bilmeli ki bu korkulacak ya da utanılacak bir şey değil. Geriye dönüp baktığımda sağlıklı 4 tane çocuğum var ve çok mutluyum."
10
"Charlotte'ı diğer 3 çocuğumla karşılaştırdığımda onlardan daha sağlıklı ve bağışıklık sistemi daha güçlü olduğunu görüyorum. Charlotte'ın benimle daha fazla zaman geçirdiğini düşündüğü için diğer kızım Isabel biraz kıskanıyordu ama ikisine de eşit zaman ayırınca bu sorunun da üstesinden geldik. Bana kalırsa vücudum olması gerektiği gibi çalışıyor. Memelerimiz, çocuklarımızı beslemek için varlar. Bu kararı veren anneleri desteklemeliyiz ve verdikleri karara saygı duymalıyız."

Son Dakika Kızını 9 Yaşına Kadar Emziren Anne: “Emzirmeyi Özleyeceğim” - Son Dakika


YORUMLAR (4)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement