Son Dakika Haberleri: Kokusuyla Baş Ağrısını Kesip, Erkeklerin Cinsel İsteğini Arttırıyor

Kokusuyla Baş Ağrısını Kesip, Erkeklerin Cinsel İsteğini Arttırıyor

2 yıl önce

Oldukça sıra dışı bir görünüme sahip olan, faydaları ise saymakla bitmeyen yeni bir meyve çeşidini sizlere tanıtıyoruz: Ağaç kavunu. Ağaç kavununu daha önce hiç duymadıysanız hazır olun, sofralarınıza yeni bir tat ekleniyor.

1
Ağaç kavunu nedir?
Ağaç kavunu nedir?


Kavuna benzer görüntüsü ve ağaçta yetişen bir meyve olması ile dikkat çeken ağaç kavunu ismini bu özelliklerinden alıyor. Meyvenin oldukça sert olan kabuğu pürüzlü bir yapıya sahip olmasının yanı sıra oldukça girintili çıkıntılı bir yapıya da sahip. Halk arasında şadok ve polemo olarak da anılan ağaç kavununun meyve vermesi için dikildikten sonra 3 sene beklemek gerekiyor.

2
İnsan vücudu için çok yararlı bir meyve olan ağaç kavununun faydaları:
İnsan vücudu için çok yararlı bir meyve olan ağaç kavununun faydaları:
3
Kokusu baş ağrısını anında kesiyor, erkeklerde afrodizyak etkisi yaratıyor
Kokusu baş ağrısını anında kesiyor, erkeklerde afrodizyak etkisi yaratıyor
Sadece kokusu bile baş ağrısına iyi gelen ve ağrıyı anında kesen ağaç kavunu erkeklerde de afrodizyak etkisi yaratıyor.

4
Bağışıklık sistemini güçlendiriyor
Bağışıklık sistemini güçlendiriyor


Çok sayıda vitamini bünyesinde barındıran ağaç kavunu güçlü antioksidan özellikleri sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirerek soğuk algınlığı, nezle gibi sağlık sorunlarına karşı vücudu koruyor.

5
Kalbi güçlendiriyor
Kalbi güçlendiriyor


Kalp ve damar rahatsızlıkları üzerinde olumlu etkileri bulunan ağaç kavunu kalp krizi riskini azaltarak kalbi koruyor.

6
Diş sağlığını koruyor
Diş sağlığını koruyor


Kabukları ile ağız kokusunu önleyebileceğiniz bir meyve türü olan ağaç kavunu dişleri güçlendirerek korunmasını sağlıyor.

7
Kabızlığı önlüyor
Kabızlığı önlüyor


Bağırsak hareketlerinin düzenlenmesinde etkili olan ağaç kavunu isimli meyve kabızlığı önlüyor; mide bulantısı, hazımsızlık gibi sağlık sorunlarına da iyi geliyor.

8
Ağaç kavunu reçeli nasıl yapılır?
Ağaç kavunu reçeli nasıl yapılır?
Malzemeler: 1.250 gram ağaç kavunu, 2 kg toz şeker, 6 bardak su. Yapılışı: Öncelikle ağaç kavunlarının ince sarı kabukları soyun ve yuvarlak dilimler halinde kesilip ekşisi çıkarın. Daha sonra kalın delikli bir rendeyle rendeleyin ve 3 bardak suyla haşlayın. Haşladığınız rendelenmiş ağaç kavunlarını bir kevgire döküp üzerinden soğuk su geçirin. Diğer yandan 2 kg toz şekeri 6 bardak su ile karıştıra karıştıra kaynatın. Suyunu çekip ağdalaşınca ateşten indirin. Rendelenmiş ağaç kavunlarını bu ağdalanmış şurubun içine yatırın. Kavunlar bir miktar su alacağından suyunu çekene kadar yani yeniden ağdalaşıncaya kadar orta ısılı ateşte kaynatın. Kaynayan şurup reçel haline gelince ateşten indirip ılık halde kavanozlara doldurun.Haber Yayın Tarihi: 13.06.2018 07:56 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Yorgunluğu def ediyor, kansere kalkan oluyor! İşte siyah sarımsağın faydaları Mucize Doktor'un çılgın Açelya'sından yatak pozu! Beğeni yağdı Ünlü model Kendall Jenner'ın sere serpe kitap keyfi! Resmen içine düştü Dişi bufaloya sinsice saldırmak istemişti! Sonu felaket oldu Böyle meslek görülmedi! Sadece vücudunu paylaşarak yılda 300 bin dolar kazanıyor