Komandolar Fırat'ın doğusuna ilerliyor! İşte Barış Pınarı Harekatı'ndan kareler - Son Dakika

Komandolar Fırat'ın doğusuna ilerliyor! İşte Barış Pınarı Harekatı'ndan kareler

10.10.2019 07:58

Dün saat 16.00'da başlayan, kara birliklerinin de Fırat'ın doğusuna ilerlemeye devam ettiği Barış Pınarı Harekatı'ndan kareler!

1
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan operasyonu Twitter hesabından duyurdu. Operasyonun başlamasının ardından Suriye'nin bazı bölgelerine obüs atışları yapılmaya başlandı.
2
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye Milli Ordusu'yla birlikte Suriye'nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harekatı'nı başlattığı anlardan ilk görüntüler de paylaşıldı.
3
Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı kapsamında, Tel Abyad'daki terör hedefleri yoğun ateş altına alındı.
4
Ayn İsa ilçesi çevresindeki Rami Hava Üssü ve cephaneliği ile Aluk, Mustel, Esadiye, Fender ve Huşan köylerindeki terör örgütü hedefleri ve Resulayn ilçesi ile bazı çevre köyler ile Derik ve Kamışlı ilçeleri kırsalındaki terörist unsurlar savaş uçaklarınca bombalandı.
5
Askeri birliklere zırhlı personel taşıyıcılar ile komando takviyeleri yapılırken saat 22.30 sularında da kara harekatı başladı.
6
Öte yandan Milli Savunma Bakanlığı 00.20 sularında vurulan hedef sayısını 181 olarak açıkladı. Komandoların Fırat'ın doğusuna ilerlediği belirtildi.
7
İşte Barış Pınarı Harekatı'ndan ilk kareler...
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20

YORUMLAR (11)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Komandolar Fırat'ın doğusuna ilerliyor! İşte Barış Pınarı Harekatı'ndan kareler - Son Dakika


Advertisement