Son Dakika Haberleri: Komşu Sobaya Geri Dönüş Yaptı

Komşu Sobaya Geri Dönüş Yaptı

11 yıl önce

1
Ukrayna üzerinden gelen Rus doğal gazının kesilmesi Bulgaristan'da halk arasında da adeta paniğe neden oldu. Krizin uzun sürebileceği endişesini taşıyan bazı vatandaşlar elektrikli soba satışlarında patlama yaşanmasına yol açtılar. Elektrikli ev aletleri satan büyük mağazalarda son iki gün içerisinde rekor düzeyde elektrikli soba satışı gerçekleştiği bildirildi.
2
Bu arada "Bulgargaz" ve "Overgaz" adlı ülkenin 2 büyük gaz dağıtım şirketi, büyük sanayi tesislerine gaz satışını durdururken merkezi ısınma sisteminde de kısıntıya gidildi.
3
"Toplofikatzia" adlı merkezi ısınma şirketi yetkilileri ısınmada yüzde 50 oranında kısıntı uygulandığını açıkladı. Eğitim Bakanlığın'dan yapılan açıklamada da kısıntı yüzünden yetersiz ısınan yaklaşık 170 okulda öğretime ara verildiği bildirildi.
4
Varna;daki Rusya başkonsolosluğu önünde ise ilginç bir protesto gösterisi yaşandı. 5 kişilik bir grup Rusça sloganlar atarak Rusya'nın Bulgaristan'a doğal gaz musluklarını açmasını istedi.
5
Rusya Başkonsolosluğu yetkilileri göstericilerle görüşerek protestonun Ukrayna konsolosluğunun önünde yapılması gerektiğini söylediler. Rus diplomatların ikazı üzerine protesto gösterisi olaysız bir şekilde sona erdi.
6
Sofya;daki Ukrayna büyükelçiliği önünde yarın bir protesto gösterisi düzenleneceği öğrenildi.
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17Haber Yayın Tarihi: 08.01.2009 06:17 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Herkes bilmez! Büyükanıt, totemiyle bakın Fener'i nasıl şampiyon yaptı 83'lük İngiliz'in, emeklilik oyunu! Türkiye'de gününü gün ederken ülkesini dolandırdı Canlı yayında skandal! 74'lük kocasını, 60 yaşındaki adamla duşta aldattı Kuruluş Osman'ın Ayşe Hatun'u Açelya Özcan, yatak pozuyla nefes kesti! Hükümet için çalışıyordu, çıplak fotoğrafları ortaya çıkınca hayatı tepetaklak oldu