Konya'yı Sel Aldı! - Son Dakika

Konya'yı Sel Aldı!

15.12.2010 10:03

1
Konya'nın Bozkır İlçesi'nde etkili olan sağanak yağış nedeniyle dereler taştı, yaklaşık 200 ev ve işyeri sular altında kaldı. Seydişehir İlçesi'nde ise 70 evde su baskınları yaşandı.
2
Bozkır İlçesi'nde dün sabah saatlerde başlayan ve zaman zaman şiddetini arttıran yağmur, hayatı olumsuz etkiledi. Yağış nedeniyle ilçe merkezinden geçen Çarşamba Çayı ile yakınından geçen Çökelek Deresi taştı. Sel suları nedeniyle yaklaşık 200 ev ve işyeri su altında kaldı, ilçe ve bazı köy yolları ulaşıma kapandı. İlçeye, kent merkezi ve çevre ilçelerden arama kurtarma ekipleri, iş makinaları, itfaiye araçları ve polis ekipleri sevk edildi.
3
Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, devletin bütün imkanlarının seferber edildiğini belirterek, "Can kaybımız yok. Yağışın durmasıyla birlikte hasar tespit çalışması yapılacak" dedi.

4
Bozkır Belediye Başkanı MHP'li Mustafa Uyan, "Yağışların şiddetini arttırmasıyla ilçe sular altında kaldı. Yaklaşık 200 ev ve iş yerini su bastı. Merkezde ve bazı evlerdeki suları tahliye etmeye çalışıyoruz. İlçede oluşan maddi hasar oldukça fazla. Herhangi bir can kaybımız yok, fakat yaşlı bir adamı uykusunda boğulmak üzereyken vatandaşlar kurtarmış. Şu an onun da durumu iyi" diye konuştu.
5
Evi sular altında kalan 34 yaşındaki Sibel Kardeşlik, 2005 yılında da ilçeyi suların bastığını söyledi, "Yetkilileri uyardık, fakat önlem almadılar. Evimin birinci katı sular altında kaldı. Kim verecek şimdi bunun hesabını" şeklinde konuştu.

6
Seydişehir İlçesi'nde de iki günden beri etkili olan sağanak yağmur nedeniyle cadde ve sokaklar sular altında kaldı. Yaklaşık 70 evi su bastı. Vatandaşlar, evlerine dolan suları kendi imkanlarıyla tahliye etmeye çalıştı.
7
8
9
10
11

Son Dakika Konya'yı Sel Aldı! - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Maskeyi ağzına değil göğüslerine taktı! 52'lik yıldız çılgın akıma gecikmeli katıldı Böyle işi kim sevmez! Yaptıkları paylaşımla saniyeler içinde milyonlarca lira kazanıyorlar Ermeni askerler cephede kaçacak delik ararken, yavru Paşinyan keyifte! Sosyal medyayı sallıyor 'Kel çoban' efsanesiyle adı duyuldu! Bu mağaraya gelenlerin tek bir ortak özelliği var Taraftarların aklını başından aldı! 48'lik oyuncu Anna Falchi, takımının zaferini soyunarak kutladı