Korkunç Gelenek! Her Sene Ölülerini Mezardan Çıkarıp Gezdiriyorlar - Son Dakika

Korkunç Gelenek! Her Sene Ölülerini Mezardan Çıkarıp Gezdiriyorlar

04.07.2017 15:14

Düşünsenize ölmüş insanlarınızı belli aralıklarda mezarlarından çıkarıyorsunuz. Kulağa çok korkunç geliyor ama dünyada bunu yapanlar var.

1
Madagaskar'ın başkenti Antananarivo'nun 50km uzaklığında bulunan Ambohitseheno kentindeki Nanjakana Morarano köyünde mezardan çıkarma geleneği sürdürülüyor.

2
3
2. gün ''Hira Gasy'' adı verilen geleneksel müzikler eşliğinde danslar yapılıyor.

4
Eski kefenler çocukları olsun diye kısır kadınlara ya da şans getirdiğine inanan köylülere takdim ediliyor.

5
Ölümle yaşam arasında bağ kurduklarına inandıkları için ölüleri mezardan çıkarma geleneğini sürdüren köylüler, kendilerinin bu şekilde babalarının adını taşımaya hak kazandıklarına inanıyorlar.

6
7
8
9
Mezardan çıkartma etkinliğine katılan köylüler, ölen ailelerini onurlandırmak amacıyla katılımcılara kurbanlık et ve pilav dağıtıyorlar.

10
11
Yeni kefen giydirilen cenazeler, kuruması için bekletildikten sonra 7 kere mezarının etrafında döndürülerek danslar eşliğinde mezarlarına geri bırakılıyor.

12
13
14
15
3. gün ise ölüleri mezardan çıkartma işlemi başlıyor.

16
Mezardan çıkartılan ölüler, eski kefenlerinden çıkarılıp yeni kefenlere sarılıyor.

17
3 gün süren gelenekte, ilk gün köydeki bütün halk yemeğe davet ediliyor,

Son Dakika Korkunç Gelenek! Her Sene Ölülerini Mezardan Çıkarıp Gezdiriyorlar - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Çöpçatanlık sitesinde tanıştığı adamı fantezi yalanıyla kandırıp cinsel oyuncakla boğarak öldürdü Sahneye şeffaf kıyafetle çıkan şarkıcı Noah Cyrus isyan etti: Bacak aramı sansürlediğiniz için teşekkürler 638 yıldır dönüyor! Yıldırım'ın asırlara meydan okuyan emanetini görenler hayrete düşüyor İtalya'nın yasaklı cinsel ilişki adası, karanlık tarihi ile ürkütüyor Küçük kıza cinsel istismarda bulunup öldüren caniyi halk maket bıçağı ile delik deşik etti