Son Dakika Haberleri: Korkunç İddia!

Korkunç İddia!

9 yıl önce

1
Afyonkarahisar'ın Emirdağ İlçesi'nde 4 yıl önce vatani görevini yaptığı askeri birlikte 2 bin 400 metrelik koşu sırasında kalp krizi geçirip kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Esat Mengilli'nin (27) komutanları tarafından dövüldüğü; kalp rahatsızlığı olduğunu belirtmesine rağmen koşuya zorlandığı ve bu nedenle öldüğü iddia edildi.


2
Babanın şikayeti üzerine, bir astsubayla 3 uzman çavuş hakkında 10'ar yıla kadar hapis cezası istemiyle askeri mahkemede dava açıldı.Jandarma Kıdemli Üstçavuş Özay Ayvaz (34) ile uzman çavuşlar Mustafa Korkmaz (35), Muhittin Baş (34) ve Sinan Almış'ın (34) 'İştirak halinde ölümle neticelenen asta müessir fiil' suçundan Eskişehir Askeri Mahkemesi'nde yargılandıkları bildirildi.
3
Baba Yusuf Mengilli, "Komutanları bize, Esat'ın kalp krizi geçirip şehit olduğunu söylediler. Onu şehitlikte toprağa verdikten yaklaşık bir yıl sonra terhis olan arkadaşları gelip, oğlumun komutanları tarafından dövüldüğünü söyleyince biz de dava açtık" dedi.

4
5
6Haber Yayın Tarihi: 11.03.2011 01:18 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ünlü oyuncu Burcu Özberk'in kalça pozuna tepki yağdı: Ben seni ahlaklı bilirdim! Yorgunluğu def ediyor, kansere kalkan oluyor! İşte siyah sarımsağın faydaları Mucize Doktor'un çılgın Açelya'sından yatak pozu! Beğeni yağmuruna tutuldu Ünlü model Kendall Jenner'ın sere serpe kitap keyfi! Resmen içine düştü Dişi bufaloya sinsice saldırmak istemişti! Sonu felaket oldu