Son Dakika Haberleri: Korkunç İtiraflar!

Korkunç İtiraflar!

7 yıl önce

Annelerini öldüren kız kardeşlerden olay yaratacak itiraflar

1
İzmir'in Aliağa İlçesi'nde, anneleri Gülseren Süngü'ü,elektroşok cihazı ve 26 bıçak darbesiyle öldürdükleri iddia edilen Şeyda P. ve B.P., o korkunç anları anlattı.
2


Kız kardeşlerin, okumalarına engel olup yaşamlarına da karıştığı için annelerinden kurtulmak için plan yapıp, 06.00'ya kurdukları saatin çalmasıyla uyandıkları, işten dönüp yatağında uyuyan annelerini ilk önce elektroşok cihazıyla bayılttıkları, ardından bıçakladıkları saptandı. Şeyda P. ve kardeşi B.P. ifadelerinde, 'ölüm vakti' için çalar saati kurduklarını söyledi.

3


Geçen cuma günü sabah erken saatte, Aliağa'ya bağlı Yeni Mahalle'de yaşanan olayda, bir süre önce üçüncü eşinden boşandıktan sonra iki kızıyla birlikte yaşayan ve birahanede garsonluk yapan Gülseren Süngü'nün cesedi, minibüs şoförü olan erkek arkadaşı 27 yaşındaki Erhan Ş. tarafından bulundu.

4
Çelişkili ifade veren kızlarından 17 yaşındaki B.P.'nin ayağındaki kan lekesinden şüphelenen polisin ayrı ayrı yaptığı sorgu sonrasında gerçek ortaya çıktı ve annelerini kızların öldürdüğü belirlendi.
5


Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde 2 yıllık Muhasebe Bölümü'nü kazanan Şeyda P.'nin, annesinin baskısıyla bu yıl okulunu yarım bırakıp kaydını dondurduktan sonra Aliağa'ya döndüğü, sık sık bu yüzden annesiyle kavga ettikleri belirtildi.

6
Okumasına izin verilmemesine kızan Şeyda P.'nin, olaydan kısa süre önce bu kez erkek arkadaşıyla telefonla konuşurken kendisini gören annesinin, buna da müdahale edip tartaklamasına içerlediği kaydedildi. İddiaya göre Şeyda P., kız kardeşi B.P. ile birlikte hayatlarının böyle devam edemeyeceğine karar verip annesini öldürmek için plan yaptı.

7
Gün boyu konuşup ne yapacaklarını planlayan kız kardeşler, gece saatlerinin alarmını, annelerinin işten dönüp derin uykuya daldığı saat olan 06.00'ya kurduktan sonra uyudu. Sabah, 06.00'ya kurdukları saatin alarmıyla uyanan Şeyda P. ve B.P. kardeşler, soğukkanlılıkla planlarını uygulamaya başladı.

8
Yatak odasında uyuyan annelerini ilk olarak elektroşok cihazıyla bayıltan kız kardeşler, daha sonra da sırayla bıçaklayarak öldürdü. Nabzını kontrol edip annelerinin öldüğünden emin olduktan sonra ise, bu kez planını üçüncü aşamasına geçen iki kardeş, annesinin sevgilisi olan minibüs şoförü Erhan Ş.'ye yine annesinin cep telefonundan 'İbo gelecek, benden habersiz eve gelme' mesajı gönderip evden ayrıldı. Olay sonrasında, bir kafeteryada oturdukları sırada polisler kendilerine ulaştı.

9
Polisteki ifadelerinin aynısını savcıya da veren kız kardeşlerden Şeyda P., annesinin sürekli kendilerini kısıtladığını, hayatta mutluluk yüzü göstermediğini, hepsinden önemlisi ise, çok istemesine rağmen okumalarına izin vermediğini, kendi hayatına ortak ettiğini dile getirdi.

10
Okuma şanslarının da ellerinden alınmasının ardından, bu hayattan kurtulmak için öldürmekten başka çarelerinin kalmadığına inandıklarını söyledi.
11
Gülseren Süngü'nün kızları tarafından öldürüldüğüne inanmakta güçlük çeken ve aileyi tanıyan bazı kişiler ise, onun kızları için yatırım yapmayı, işyeri satın almayı planladığını dile getirdi.
12
Sorgularının ardından sevk edildikleri adliyede tutuklanan Şeyda P. ve kardeşi B.P.'nin, konuldukları Şakran Cezaevi'nde özel odada gözetim altında tutuldukları kaydedildi.

13
Bu arada öldürülen anne Gülseren Süngü'nün cep telefonunda, evde erkeklerle eğlenirken kızları Şeyda ile Beyza'yı da müzik eşliğinde oynamaya zorladığını gösteren görüntü kayıtlarının çıktığı öğrenildi. Evin büyük kız Şeyda P.'nin üzerine yapıldığı, ailenin ekonomik sorun yaşamadığı, ev giderlerinin Gülseren Süngü'nün erkek arkadaşı tarafından karşılandığı belirtildi.Haber Yayın Tarihi: 17.09.2013 10:14 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Fazla merak sonu oluyordu! Cinsel organına soktuğu manyetik toplar hastanelik etti Rus Barbie olarak ünlenmişti! Siz ona bir de şimdi bakın Game of Thrones'un Khaleesi'si Emilia Clarke'dan olay sevişme sahnesi itirafı: Babama izletmedim! +18 sahneleriyle tepki çeken Sibel Kekilli beyazperdede! Yeni projesini Instagram ele verdi Çorum'da ürküten keşif! Yol çalışmasında 2 bin yıllık insan iskeleti bulundu