Koronavirüs savaşçıları maskelerini çıkardı! Yüzleri yara içinde kalan sağlık çalışanlarının tek bir isteği var - Son Dakika

Koronavirüs savaşçıları maskelerini çıkardı! Yüzleri yara içinde kalan sağlık çalışanlarının tek bir isteği var

11.04.2020 13:13

Koronavirüsle mücadelede canlarını tehlikeye atan sağlık çalışanları maskelerini çıkardı. Yanaklarının neredeyse çürükler içinde kaldığı gözlemlenen virüs savaşçılarının tek bir isteği var: Vatadandaşların evde kalması.

1
Onlar, ölümcül virüsle savaşta en önce olan vatan kahramanları. Hayatlarını hiçe sayarak görev yapan sağlık çalışanları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında ailelerinden ayrı yaşamak dahil her türlü fedakarlığı üstleniyor.

2
Pandemi hastanesi olarak hizmet veren Gazi Üniversitesi Hastanesi Acil Servisi'nde, sağlık görevlilerinin zorlu mesaisini görüntüledi.

3
Yoğun mesaileri süresince uzun süre tıbbi maske ve koruyucu gözlük takmak zorunda kalan sağlık çalışanları, vatandaşlara, pandemi süresince evde kalmaları ve sosyal mesafe kuralına uymaları çağrısında bulunuyor.

4
"Birbirimizi görüntülü arıyoruz"
Birbirimizi görüntülü arıyoruz
Gazi Üniversitesi Hastanesi Acil Servisi'nde görevli Doktor Şakir Hakan Aksu, vatandaşların ve Sağlık Bakanlığının sağlık çalışanlarına desteğinin, kendilerini motive ettiğini dile getirdi. Aksu, 1,5 yaşında bir oğlu olduğunu belirterek, "Eşim de kadın hastalıkları ve doğum uzmanı. Aileme hastalık bulaştırmamak için eve gitmiyorum. Başkent Öğretmenevi'nde kalıyorum. Birbirimizi görüntülü arıyoruz." dedi.

5
"En büyük endişem enfekte olup göreve devam edememek"
En büyük endişem enfekte olup göreve devam edememek
İyileşen hastalarını güler yüzlü şekilde yolcu etmenin, en büyük mutluluğu olduğunu söyleyen Doktor Merve Türker de en büyük endişesinin, "enfekte olup göreve devam edememek" olduğunu aktardı. Doktor Kerem Serdar Karaşahin, salgınla mücadelede, sağlık çalışanları olarak ellerinden gelenin fazlasını yaptıklarını vurguladı.
6
Acil servis çalışanları olarak sürekli alarm durumunda olduklarını anlatan Karaşahin, "Eşim de bir sağlıkçı ve yoğun bakımda doktor olarak görev yapıyor. Bu yüzden ikimiz de eve gidiyoruz." diye konuştu.

7
"En çok çocuğuma sarılmayı özledim"
En çok çocuğuma sarılmayı özledim
Uzman paramedik Bahar Alkaş da bu süreçte en çok çocuğuna sarılmayı özlediğini vurgulayarak, "En hassas noktam çocuğum. Annem de aynı evde bizimle kalıyor. Evde iki risk faktörüm var. Kendimi evde izole ediyorum ve tek başıma bir odada kalıyorum." ifadelerini kullandı.
8
Hasta bakım görevlisi Mustafa Yaprak ise iki çocuk babası olduğunu belirterek, enfekte riski nedeniyle eve giderken tedirgin olduğunu söyledi.
9
"Vatan görevi kutsaldır diyerek motive oluyoruz"
Vatan görevi kutsaldır diyerek motive oluyoruz
Hemşire Tümer Bilmiş, asıl görev yeri endoskopi birimi olmasına rağmen eşini ve çocuklarını memleketlerine göndererek, acil serviste gönüllü görev yaptığını anlattı. Bilmiş, "Ailemiz önemli ama vatan görevi kutsaldır diyerek motive oluyoruz." dedi.Rümeysa Çetin de beyin cerrahi servisinde hemşire olarak görev yaptığını, koronavirüs mücadelesi kapsamında acil serviste destek amacıyla çalıştığını ifade etti.

YORUMLAR (16)
  • Ahmet: Tüm sağlık çalışanlarından Allah razı olsun bu emeklerin kalbimizdeki karşılığı böyledir Allah katında mekanınız inşallah Cennet olur sağlıklı ve uzun yaşayın saygılar sunuyorum sizlere ve bu mücadelede görev yapan tüm kurumlara tüm çalışanlarımıza Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • melike : babam türktelekom çalışanı. türktelekom yavaş diyen şahıs. benim babam senin keyfin için dışarda değil. neyse kapat çeneni evde kal! Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Koronavirüs savaşçıları maskelerini çıkardı! Yüzleri yara içinde kalan sağlık çalışanlarının tek bir isteği var - Son Dakika


Advertisement