Koronavirüse karşı cam kabin uygulaması getiren restoran tüm dünyaya örnek oldu - Son Dakika

Koronavirüse karşı cam kabin uygulaması getiren restoran tüm dünyaya örnek oldu

Koronavirüsten dolayı sosyal mesafede "Halay nasıl çekilir, düğün nasıl yapılır?" tartışılırken, Hollanda'da bir restoran sahibi işletmeleri imrendirecek uygulamaya imza attı. Amsterdam'da, sosyal mesafeyi koruma adına cam kabin uygulaması getiren restoran tüm dünyaya örnek oldu.

1
Binlerce insanın ölümüne yol açan koronavirüsten dolayı sokağa çıkmaya bile korkar olduğumuz şu günlerde insanların gönül rahatlığı ile gidebileceği cam kabinli restoran dünyada yeni trend olabilme potansiyeline sahip.
2
Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da bir restoran ise, "corona virüs günleri"ne özgü bir fikirle müşterilerine hizmet vermeye başladı. Restoranların önündeki kaldırımlara sadece iki kişinin oturabileceği, tek masalı camdan kabinler kuruldu. Garson kabine girmeden servis yapıyor.
3
Salgın günlerinde müşterilerine bu yöntemle hizmet vermeye başlayan restoran kısa süre içerisinde dünya basını tarafından da fark edilmeye başlandı.

4
Garsonlar gelen müşterilere hizmet verirken, cam kabinlerin içerisine girmiyor ve şarap servisini bile kabinin dışından servis ediyor.
5
Restoranın yeni uygulamısını oda arkadaşıyla birlikte ilk deneyen isimlerden olan Janita Vermuelen, "Gerçekten çok keyifli, yemekler çok leziz, garsonlar çok nazik ve ortak keyifli" sözleriyle duygularını dile getirdi.

6
Amsterdam'daki restoranın başlattığı ve tüm dünyada trend olması beklenen proje "Bölünmüş Camekan" olarak nitelendirildi.
7
Uluslararası haber ajansı Reuters'in fotoğraflarını abonelerine servis ettiği habere göre, ETEN isimli restoranda garsonlar eldiven ve maske takarak hizmet veriyor.
8
Hollanda'da restoranlar ve kafeler 19 Mayıs'a kadar kapalı. Karantine günlerinde restoranlar sadece dışarıya servis hizmeti veriyor.

9
10
11
12
13
14
15
16
17

Haber Yayın Tarihi: 09.05.2020 13:23

Son Dakika Koronavirüse karşı cam kabin uygulaması getiren restoran tüm dünyaya örnek oldu - Son Dakika

YORUMLAR (2)

Diğer Galeriler

Bir kez gelen bir daha kopamıyor! İğneada'daki longoz ormanı eşsiz güzelliğiyle büyülüyor Bağışıklığı demir gibi yapan yeşil mucize: Arpa çimi Scarlett Johansson arabada cinsel ilişkiye girdiğini itiraf etti! İşte ünlülerin cinsel hayat sırları Libidoyu tavan yaptırıyor! İşte afrodizyak etkili yiyecekler Lise öğrencisi, uyuşturucu almak istediği 4 kişi tarafından cinsel istismara uğrayıp öldürüldü