Koronavirüse yakalanan 39 yaşındaki kadının 'Ciğerlerimde cam var gibi' feryadı yürekleri burktu - Son Dakika

Koronavirüse yakalanan 39 yaşındaki kadının 'Ciğerlerimde cam var gibi' feryadı yürekleri burktu

14 gün önce

Londra'da yaşayan 39 yaşındaki bir kadının koronavirüse yakalandıktan sonra hastane yatağında çektiği video ile nefes almakta zorlandığını gözler önüne serdi. Hastalıkla mücadele eden genç kadın "Ciğerlerimde cam var gibi" sözleriyle yürek burktu.

1
Avrupa'dan birbiri ardında kötü haberler geliyor. Vaka sayısının 35'ini aştığı ve hayatını kaybedenlerin sayısının ise 3 bin 405 olduğu İtalya'da çok zor günler yaşanıyor.
2
İtalya'dan sonra İngiltere'de de durum ciddileşmeye başladı. 39 yaşındaki bir kadının koronavirüse yakalandıktan sonra hastane yatağında çektiği video, nefes almakta nasıl zorlandığını gözler önüne serdi.
3
Ailesiyle Polonya gezisinden döndükten sonra göğüs enfeksiyonu teşhisi konulan Tara Jane Langston'a antibiyotik tedavisi verildi. Ancak Tara Langston bir türlü iyileşmedi.

4
Geçtiğimiz pazar günü ambulansla Londra'daki Hillingdon Hastanesi'ne götürülen kadının koronavirüs testi pozitif çıkınca hemen yoğun bakıma alındı.
5
Günler sonra titreme krizleri geçirdiğini belirten kadın, durumu daha da kötüleşince yoğun bakım ünitesine kaldırıldı.

6
Oksijen tüpüne bağlı olan genç kadının video boyunca nefes almakta zorlandığı ve durmadan öksürdüğü görülüyor.
7
Çektiği videoda koronavirüsün tehlikeleri konusunda insanları uyarırken nefes almak için mücadele eden kadın, "Ciğerlerimde cam varmış gibi hissediyorum" ifadelerini kullanıyor.
8
Videoda, "Yoğun bakım ünitesindeyim ve bu kablolar olmadan nefes alamıyorum. Bunu arterime dikmek zorunda kaldılar. Üzerimde bir sürü katater var. Aslında daha önce olduğumdan on kat daha iyiyim. Artık günleri saymıyorum. Eğer hala sigara içiyorsanız hemen bırakın çünkü ciğerlerinize ihtiyacınız olacak" ifadelerini kullandı.
9
Hastalığın pençesinden kurtulan 39 yaşındaki Tara Jane Langston, aldığı her nefesin bir savaş olduğunu ifade etti. Langston "Önlem alın sakın şansa bırakmayın" diyerek de uyarıda bulundu.
10
11
12


YORUMLAR


Diğer Galeriler

Karantinada canı sıkılan Bella, çamaşırsız giydiği ceketi ile yürek hoplattı Böbrek nakli yaptırdığı hastaneyi unutmadı! Selena Gomez'den yüklü korona bağışı Koronavirüse karşı alınan birbirinden ilginç önlemler, 'bu kadar da olmaz' dedirtti Mucizevi ürünlerle evde uygulayabileceğiniz basit yöntemler, ellerinizi ipek gibi yapacak Aslıhan Doğan Turan, giyinme odasını gösterdi! Servet değerindeki çanta ve ayakkabıları dikkat çekti