Koronavirüsle mücadele eden İran'da, ordu biyolojik tatbikat başlattı - Son Dakika

Koronavirüsle mücadele eden İran'da, ordu biyolojik tatbikat başlattı

26.03.2020 13:34

2 binden fazla kişinin koronavirüs salgını sebebiyle hayatını kaybettiği İran'da, Devrim Muhafızları Ordusu ülke genelinde bir tatbikat başlattı. 3 gün sürecek biyolojik tatbikatta, üç bin farklı noktada dezenfeksiyon işlemi gerçekleştirilecek.

1
İran devlet kanalının yaptığı haberde, Devrim Muhafızları Ordusu Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından koronavirüse karşı biyolojik bir tatbikat başlatılacağı haberi yayınlandı.
2
3 gün sürecek tatbikatta belirlenen üç bin farklı noktada dezenfeksiyon işlemleri gerçekleştirilecek.

3
Gönüllü milislerin de katılım sağladığı tatbikat ekibi, ilk olarak Tahran'da 100 noktada dezenfeksiyon işlemlerini uygulayacak.
4
Ülkenin biyolojik savunma kapasitesinin değerlendirileceği tatbikatta halka açık noktalarda dezenfeksiyon işlemlerinin gerçekleştirilmesi ve bu sayede halkın moralinin iyileştirilmesinin hedeflendiği bildirildi.

5
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, ülkede şu ana kadar 2 binden fazla kişinin ölümüne yol açan yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) "biyolojik saldırı" olabileceğine dair iddiaları değerlendirdi.
6
Söz konusu iddialar üzerine 12 Mart'ta Genelkurmay Başkanlığına Sağlık ve İlaç Karargahı kurulması yönünde talimat vermişti.

7
Hamaney, gerçekleştirilen tatbikatın sinyallerini önceki ifadelerinde şu sözlerle vermişti:
8
"Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) biyolojik saldırı olabileceğine dair kanıtlar dikkate alındığında bu karargah biyolojik savunma tatbikatı hizmeti de verebilir ve bu açıdan milli otoriteyi güçlendirebilir."
9
10
11

Son Dakika Koronavirüsle mücadele eden İran'da, ordu biyolojik tatbikat başlattı - Son Dakika


YORUMLAR (1)
  • .:.: en tepesinden en dibindekine dek cahil bir ülkesiniz.. abd diyip duruyorsunuz ama abd nin hasta sayısı sizden fazla.. ölü sayısıda iranı geçecek.. Allah akıl fikir versin.. bu iranlılar sanıyorki virus salgını bitek kendi ulkelerinde var. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır

Diğer Galeriler

Dünyaca ünlü rapçi Snoop Dogg, Yıldız Tilbe hayranı çıktı! Birlikte paylaştığı fotoğraf Türk'leri heyecanlandırdı MasterChef Yasin'in Şeyma için kullandığı ifade, Acun'un genç sevgilisini kızdıracak Karadenizli zekasının örneği! Bu mescidin minaresi petrol varillerinden Sokaklarda çöpleri karıştırarak yaşayan ünlü model, onu bu hale getirenlere öfke kustu Kim der ki 49 yaşında! Beni Affet'in yıldızı görünüşüyle parmak ısırtıyor