Koronavirüsün kaynağı olan Çin pazarında korkutan hareketlilik! Vahşi hayvanları canlı canlı pişirip satmaya devam ediyorlar - Son Dakika

Koronavirüsün kaynağı olan Çin pazarında korkutan hareketlilik! Vahşi hayvanları canlı canlı pişirip satmaya devam ediyorlar

15 gün önce

Tüm dünyada hızla yayılan binlerce insanın ölümüne yol açan koronavirüsün çıkış noktası olan Çin pazarlarında yaşanan hareketlenme tedirgin etti. Virüsün kaynağı olarak görülen vahşi hayvanların tekrardan satışa çıktığı pazar dünya basınında yer aldı.

1
Koronavirüsün ortaya çıktığı Çin ve diğer Uzakdoğu ülkelerinde canlı olarak pişirilen fare ve diğer sürüngenlerin satılmasından dolayı bilim adamları, yeni virüsün ortaya çıkmasından korkuyor.

2
Tayland'ın in Long An, şehrinde pazarda farklı sürüngenler satılırken kuş türü hayvanların gözleri çıkarılıp kanatları kırılarak canlı bir şekilde pişirilmeye hazır şekilde satılıyor.

3
Fotoğrafların yayınlanmasından sonra hem insan hakları hem de doktorlar hayvanların bu şekilde satılması, dünyada başka bir virüsün patlamasına sebep olabileceğini söyleyip yetkililerin gerekeni yapması çağrısında bulundular.

4
Bazı kaynaklarda, aynı pazarda kurbağa, kaplumbağa ve fare gibi hayvanların canlı bir şekilde pişirilmeye hazır bir şekilde satılmaya devam edildiğini söyledi.
5
Öte yandan dünyayı etkisi altına alan koronavirüste, çıkış kaynağı olan Çin'den güzel haber geldi.
6
Çin Ulusal Sağlık Komisyonu tarafından yapılan açıklamada, Kovid-19 nedeniyle son 24 saatte hepsi Hubey eyaletinde olmak üzere 14 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

7
Çin ana karasında yeni tip koronavirüs salgınında yaşamını yitirenlerin sayısının 3 bin 213'e çıktığı ifade edilen açıklamada, son bir gün içinde 16 yeni vakanın tespit edilmesiyle toplam vaka sayısının 80 bin 860'a yükseldiği ve bunlardan 9 bin 898'inin tedavi altında olduğu kaydedildi.
8


YORUMLAR


Diğer Galeriler

Survivor'da Yasin'le Evrim'in sürpriz yakınlaşması! Yeni bir aşk mı doğuyor? Koronavirüs cinsel ilişki yoluyla bulaşır mı? İşte bu konuda dikkat edilmesi gerekenler Ünlü futbolcu Graziano Pelle'nin model sevgilisinden yürek hoplatan karantina pozları Büyük travma! İtalya'da koronavirüsten ölenlerin tabutunun üzerine kıyafetleri konularak tören yapılıyor Yıldız şarkıcı Rihanna, koronavirüs kapan sporcuyla dalga geçti