Koronavirüsün ulaşamadığı tek yer olan Antarktika'daki 4 bin kişi krizi uzaktan izliyor - Son Dakika

Koronavirüsün ulaşamadığı tek yer olan Antarktika'daki 4 bin kişi krizi uzaktan izliyor

28.03.2020 11:37

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra küresel bir krize dönüşen yeni tip koronavirüs Antarktika dışında tüm dünyayı sardı. Vaka sayısının an itibariyle 600 bini geçtiği salgının uğramadığı tek yer Antarktika'da sadece 4 bin kişi yaşıyor. Onlar küresel bir krizi uzaktan takip ediyorlar.

1
Çin'den başlayıp tüm dünyada hızla yayılan yeni tip koronavirüs 27 bin kişinin ölümüne yol açtı. Her gün dünyanın yeni bir noktasından can kaybı ve yeni vaka haberleri gelirken katil virüsün ulaşamadığı bir yer var; Antarktika
2
Dünyaya kan ağlatan yeni tip koronavirüs krizini yaklaşık 4 bin kişi dünyanın çok uzak bir köşesinden takip ederek, anlamaya çalışıyor. Soğuk havada yaşama şansı daha fazla bulan koronavirüsün şu anda tek görülmediği yer, neredeyse tamamı buz ve karla kaplı.
3
Sürekli kış koşullarının yaşandığı bu kıtada yaklaşık 4 bin insan, Çin'de ortaya çıktıktan sonra 6 kıtaya yayılan virüsün nasıl birşey olduğunu uzaktan takip ediyor.
4

Amerikan Washington Post gazetesinde yer alan haberde, Antarktika kıtasında araştırma için bulunan İtalyan Alberto Della Rovere, ülkesinde yaşanan felaketi dünyanın bir ucunda endişe ile takip ediyor.

5
WhatsApp üzerinden İtalya'daki akrabaları ve arkadaşlarıyla konuşan 35 kişilik İtalyan araştırma ekibinin lideri Alberto Della Rovere, "Şu anda burada daha güvendeyiz. Arkadaşlarımız da bize bunu söylüyor ancak biz burada hem yakınlarımız hem de ülkemiz için endişeliyiz" dedi.

6
"Şu anda Antarktika dünyanın en güvenli yeri" şeklinde konuşan Rovere, dışarıyla irtibatları olmadığı için corona virüs bulaşma olasılıklarının bulunmadığını belirtiyor. Rovere, corona virüs bulunmamasına rağmen Antarktika'ya sınırlı sayıda giriş ve çıkış yapanların düzenli doktor kontrolünden geçtiğini de ifade ediyor. Antarktika'da birçok ülkenin araştırma ekipleri bulunuyor. ABD'nin araştırma ekibinden yer alan Amundsen-Scott da gönderdiği bir fotoğrafın altına, "Bizim için endişelenmeyin" notunu düştü.
7
Şu anda Antarktika kıtasında 28 ülkenin araştırma istasyonları bulunuyor. En büyük istasyon ise ABD'ye ait bulunuyor. Antarktika'nın Ross Ice Shelf bölgesinde bulunan McMurdo İstasyonu'nda bin kişi yaşıyor.
8
Buraya gelenler bir ya da iki dönem kalıyor ve araştırmalara katkıda bulunuyor. Antarktika'da nüfusun en yoğun olduğu dönem ise Ekim ile Şubat arası.
9

Son Dakika Koronavirüsün ulaşamadığı tek yer olan Antarktika'daki 4 bin kişi krizi uzaktan izliyor - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (3)
  • şamil: Bu insanoğlu fazla sürmeden oraya da bulaştırır.İllaki bir kargodan veya bir gıdadan ama uzun sürmez.Çünkü dünya çok küçüldü.Mesafeler kısaldı.Haberleşme her zaman iyi olmuyor.Bir telefon bir şey istenir kargo ile gönderilir.Akla gelmeyecek bir gariplikle birisi alır ve kısa sürede dağıtır.Tek bir çaresi var dışarıya asla muhtaç olmayan içe kapalı her şeyini kendi üreten ve tüketen bir yaşantı.Bu tabi ki yok mümkün değil ama olduğunu düşünün bulaşmaz.Başlangıcı olsa da dünyaya yayılmaz.Vesselam Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır

Diğer Galeriler

Türkiye'nin günlerce konuştuğu operasyonda eli parçalanan gazi polisten 6 yıl sonra ilk atış Playboy güzeli Paris Hilton kaset skandalıyla ilgili ilk kez konuştu: Hayatımın bittiğini düşündüm Amerika'da polis insan avına çıktı! George Floyd davası öncesi 16 yaşındaki siyahi kız polisin kurşunlarına hedef oldu Oğlunun doğum gününde çıplak poz paylaşan Ganalı artist, hapis cezasına çarptırıldı Siyah en çok ona yakıştı! Sibel Can'ın kızı Melisa Ural zarafetiyle göz kamaştırdı