Korsanlara Fidyeyi Böyle Teslim Ettiler - Son Dakika

Korsanlara Fidyeyi Böyle Teslim Ettiler

10.01.2009 22:03

1
Korsanlara "ödeme" yapıldığı an ilk kez görüntülendi... Fidye olarak istedikleri 3 milyon doları taşıyan helikopter, kaçırılan süper tankerin üzerindeyken, çelik kutu paraşütle atıldı.
2
Somalili korsanların el koyduğu, 330 metre uzunluğunda ve 2 milyon varil kapasiteli "Sirius Star" adlı petrol tankeri, geçen yıl 15 Kasımda Kenya açıklarında kaçırılmış ve Somali sularına getirilmişti.
3
ABD'ye yaklaşık 2 milyon varil ham petrol taşıdığı bildirilen Sirius'ta Hırvatistan, İngiltere, Filipinler, Polonya ve Suudi Arabistanlı 25 kişilik mürettebat bulunuyor
4
Somalili korsanların kaçırdığı Suudi petrol tankeri "Sirius Star" ve mürettebatı dün serbest bırakıldı. Nasıl serbest bırakıldığının perde arkası da ortaya çıktı.
5
Korsanlar, 100 milyon dolar değerinde ham petrol bulunduğu sanılan tankerin sahiplerinden 25 milyon dolar talep etmişlerdi. Ama 3 milyon dolara anlaşmaya varıldı. 3 milyon doların teslim anı ise ilk kez objektiflere takıldı.
6
Suudi süper tankeri Sirius Star'ı serbest bırakan korsanlardan 5'i, kullandıkları botun alabora olması sonucu boğularak öldü.
7
Deniz korsanı Daud Nure, bottaki diğer 3 korsanın ise yüzüyerek kıyıya ulaşmayı başardığını söyledi. Nure, 100 milyon dolarlık ham petrol taşıyan tankerin serbest bırakılması için verilen fidyenin 8 korsan arasında paylaşıldığını ancak botun batması nedeniyle paranın kayıp olduğunu bildirdi.
8
Sirius Star tankerinin kaçırılmasıyla bağlantısı olmadığını ancak gelişmelerden haberdar olduğunu ifade eden Nure, korsanların içinde bulunduğu botun fırtına nedeniyle alabora olduğunu kaydetti.
9
Korsan yatağı olarak bilinen Haradhere'deki yerlilerden Cemal Abdullah da, botun battığını ve 8 korsan arasında paylaşılan paranın tekneyle birlikte sulara gömüldüğünü söyledi.
10
11
12
13
14
15

Son Dakika Korsanlara Fidyeyi Böyle Teslim Ettiler - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Çobanın dağda bulduğu taş, bölgede tek bir şeyin varlığına işaret ediyor Muhteşem kamuflaj! Fotoğraftaki yılanı kimse göremiyor Boşanma öncesi sınırları yıktı geçti! Kim Kardashian bu kez tamamen soyundu Sevgilisi, Dele Alli'yi oyun bağımlılığı yüzünden terk etti Psikolojik sorunu için doktora giden genç kadının komaya kadar uzanan hazin sonu