Köşe Yazarları Kızlı-Erkekli Tartışması İçin Ne Diyor? - Son Dakika

Köşe Yazarları Kızlı-Erkekli Tartışması İçin Ne Diyor?

Başbakan'ın 'Kızlı-erkekli' tartışması için bugün köşe yazarları hem onu destekleyen hem de eleştiren yazılarıyla okuyucularıyla buluştu.

1
AK Parti'nin Kızılcahamam kampından sızan bir haber tüm gündemimizi yerle bir etti. 'Kızlı-erkekli' tartışması hemen her kesimde büyük yankı buldu. Peki köşe yazarları Başbakan'ın açıklamalarıyla ilgi ne düşünüyor. Bugün köşe yazarları hem onu destekleyen hem de eleştiren yazılarıyla okuyucularıyla buluştular.

2
Ahmet Hakan, Günün Şarkısı: Ben sizin babanızım

Günümüzün şarkısı: ‘Ben sizin babanızım'

90'larda bir şarkıcı peyda olmuştu.

Şöyle şeyler oluyordu şarkıda:

Önce mahallenin delikanlıları, askeri bir yürüyüş eşliğinde “Öl de baba ölelim eyvallah/ Gül de

baba gülelim eyvallah/ Sev de baba sevelim eyvallah” diyorlar ve ellerini kalplerine götürüyorlardı.

Ardından olanca şirinliği ve tuhaflığıyla “bizim Hayrettin” devreye giriyor ve şunu söylüyordu:“Ben sizin babanızım/ Ben ne dersem o olur.”

3
Bekir Coşkun, Öğrenci Evlerinde Neler Oluyor Sence?..

Öğrenci evlerinde neler olduğunu” bilmiyormuş...

Sana ne?..

Ben anlatayım...

Kirli çoraplar sağa sola atılır...

Erken uyumaya kalkanın üzerine biner, uykusu gelmeyenler...

“Hadi uyuma” diye...

Çünkü içlerinden birisi uyuduğunda...

Yalnızlık çoğalır...

4
Hikmet Çetinkaya, Uçkurun Hangi Renk Senin, Bi Bakiiim...

Başbakan açık açık “muhafazakârlık” adı altında üniversiteli kızların ve erkeklerin aynı evde oturmayacağını “uçkur politikası”yla açıklarken Türkiye'nin Suriye sınırındaki El Kaide militanlarının görüntülerinin medyaya yansımasına ne diyor acaba?

5
Haşmet Babaoğlu, Ne olur bu işe komşuları karıştırmayalım

Komşuluktan söz ederken gözlerimiz parlar; içimizi tatlı bir heyecan sarar. Hâlâ böyledir. Ama komşulardan; yani ismiyle cismiyle aynı mahalleyi, aynı siteyi veya apartmanı paylaştığımız insanlardan konu açarsak...

6
Sedat Laçiner, Karma Öğrenci evleri

Sanılmasın ki karma evlerde kalanlar çok liberal ailelerden geliyorlar. Hayır, bunların önemli bir kısmı geleneksel vemuhafazakâr ailelerden geliyorlar ve çoğu kez ailelerinin bu durumdan haberleri dahi yok. Aileleri geleceği zaman öğrenci başka yerleri evi olarak gösteriyor.

7
Sevilay Yükselir, Kız-erkek neden aynı evde olamaz

Tebrik ediyorum Başbakan'ı. Bir cümle söylüyor. Akla hayale gelmeyecek bişi atıyor ortaya ve biz de günlerce bunu konuşup duruyoruz. Ama bazen boşu boşuna konuşmuş oluyoruz tabii.

8
Yılmaz Özdil, Kızlı Erkekli ...Hiç unutmam, gene bi gün üniversitenin bahçesinde kızlı erkekli sevişiyoruz, kimimiz bankta sevişiyor, kimimiz merdivenlerde, hava mis, şööyle vapura binip kızlı erkekli sevişe sevişe dolaşsak mı acaba dedik, değişiklik olur püfür püfür sevişiriz, kimimiz faytona binelim sevişelim diyor, kimimiz boşverin gezmeyi, kızlar kahvesine gidip king oynayarak sevişelim diyor, neticede derse girmeye karar verdik, hoca geldi amfiye, saç baş dağınık, belli ki öğle tatilinde sevişmiş, çıkarın sutyenleri kızlı erkekli sınav yapıcam demez mi, buyrun burdan yakın, başladık ağlamaya, etme eyleme hocam dün akşam elektrikler kesikti sevişemedik filan...
9
Berat Özipek, Devlet evliya alma avluya

Kızlı erkekli” kalan öğrencilere müdahale edeceğine dair haberler haklı olarak tepki çekti. Bülent Arınç'ın bunu kesin bir dille yalanlaması önemli; çünkü bu tür bir karışma hiçbir temelde haklılaştırılamaz.

10
Reha Muhtar, Genç kızlarımız ve jurnalciliğe müsait vatandaşlarımız...

... Başbakan bir babaydı...

Babalar sadece kendi biyolojik çocuklarına değil;

Allah'ın yarattığı bütün çocukları ve gençleri, baba gibi davranıp korurlarsa huzura ererdiler...

Misyonlarını tamamlardılar...

Başbakanlar; gammazcıların, ihbarcıların, ahlak bekçilerinin, namus abidelerinin “fahişe ve ahlaksız gibi jurnallemeye çalıştığı genç kızlarımıza ve çocuklarımıza da” baba gibi davranmalıydı...

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Ne Bodrum ne Marmaris! Elazığ'ın gizli denizi "Hazar Gölü" tatilcilerin ilgi odağı oldu Eski sporcuların itirafları kan dondurdu: Tacize uğradık, dövüldük, aç bırakıldık İstanbul'un 'Küçük Kıyameti'! İnsanlar dev yarıklardan düşerek kayboldu, 6 metrelik dalgalar şehri yuttu Su alerjisi genç kızın hayatını kararttı! Her banyoya girdiğinde acılar içinde kıvranıyor Cinsel içerikli film yıldızı Mia Khalifa'nın çaresiz seslenişi: Yalvarıyorum bu sektörden uzak durun