Herkes bilmez! Büyükanıt, totemiyle bakın Fener'i nasıl şampiyon yaptı - Son Dakika

Herkes bilmez! Büyükanıt, totemiyle bakın Fener'i nasıl şampiyon yaptı

21.11.2019 15:29

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Yaşar Büyükanıt, koyu bir Fenerbahçe taraftarıydı. Öyle ki bir defasında totemiyle takımını şampiyon bile yapmıştı. Nasıl mı? İşte 25'inci Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Büyükanıt'ın, ilginç şampiyonluk anısı...

1
Eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın, koyu mu koyu fenerbahçeli olduğunu, maçlarda ne kadar heyecanlandığını, bazen galibiyetle mutluluktan gözyaşlarına bile boğulduğunu biliyor muydunuz? Fenerbahçe Spor Kulübünün 6040 sicil numaralı Kongre üyesi Yaşar Büyükanıt'ın, 2001 yılında oynanan maçta Fenerbahçe'yi totemiyle bakın nasıl şampiyon yaptı..
2
Samsunspor-Fenerbahçe maçı başladı. Fenerbahçe dört-beş yıldır şampiyonluk hasreti çekiyordu. 2001 Mayıs sonundaki bu son maçta, şampiyon olması için, mutlaka galip gelmesi gerekiyordu.
3
O sırada Genelkurmay İkinci Başkanı olan Orgeneral Büyükanıt, şampiyonluk umuduyla TV'nin başına geçti. O da ne?.. Dakika 33, Samsunspor golünü atmıştı bile. Eyvah, şampiyonluk son maçta yine mi kaçıyordu?
4
Büyükanıt oturduğu koltuğu değiştirdi. Ayak ayak üstüne atmıştı, ayak değiştirdi. Yetmedi, gitti arka odadan, tutukluların bir hapishaneden armağan olarak gönderdikleri sarı-lacivert boncuğu ile oynamaya başladı.
5
Devre arasında takıma uzaktan destek olmaya karar verdi
Devre arasında takıma uzaktan destek olmaya karar verdi
Uğur tutmuştu. Devre biterken, Revivo beraberliği sağladı: 1-1. Devre arasında gitti, kendisine moral, takıma uzaktan destek olmak üzere, evdeki oyuncak ayının arkasına bastı. Oyuncak ayı, Fenerbahçe Marşı'nı söylemeye başladı.
6
Marşlar eşliğinde ikinci devreye Fenerbahçe daha hızlı girdi. Dakika 69, Fenerbahçe Yusuf'la 2-1 öne geçti. Ama ya Samsunspor beraberliği sağlarsa, işte bu ihtimali gözden uzak tutmayan Orgeneral Büyükanıt, sarı lacivert formasını giydi. Bir ayağa kalkıyor, bir koltuk değiştiriyor, kolundaki saate sürekli bakıyor, dakikalar geçmek bilmiyordu. 90 artı 2'de Revivo'nun golüyle, durum 3-1, Fenerbahçe 2001'de şampiyonluğunu ilan etti.
7
Kısa süre önce eşi Filiz Büyükanıt'ı kaybeden Orgeneral Yaşar Büyükanıt'a Allah'tan rahmet, yakınlarına, sevenlerine ve uzun yıllar hizmet ettiği Türk Silahlı Kuvvetleri'ne başsağlığı dileriz.

Son Dakika Herkes bilmez! Büyükanıt, totemiyle bakın Fener'i nasıl şampiyon yaptı - Son Dakika


YORUMLAR (6)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

"Çıplaklar Festivali" ölümcül virüse rağmen bu yıl da yapılacak Yarışma bitti, değişim başladı! MasterChef'in Açelya'sının son hali olay oldu Ronaldo'nun sevgilisi sınırları zorladı! Verdiği çıplak pozlar Avrupa'da gündem oldu Dünyanın en pahalı şehirleri belli oldu! Türkiye'den de bir kent listeye girdi Zor nefes alıp veriyordu! 102 kilo veren gencin son hali inanılmaz