Ormanda koyununu arayan çobanın gizemli keşfi! Duyduğu sesler geceleri uyutmuyor - Son Dakika

Ormanda koyununu arayan çobanın gizemli keşfi! Duyduğu sesler geceleri uyutmuyor

01.02.2021 11:30

Unesco'ya aday Bursa'nın İznik ilçesinde ormanlık alanda hayvanlarını otlatan çoban, 2 galeriden oluşan esrarengiz bir mağara buldu. Bir koyunun düşmesi üzerine mağarayı bulduğunu ifade eden genç çoban, mağaradan gelen seslerin kendisini ürküttüğünü de söyledi.

1
İznik'e bağlı Tacir Mahallesinde Adaçalı mevkiinde bulunan bir ormanlık alanda koyunlarını otlatan çoban Kemal Karaboğa, bir koyununun çukura düşmesi sonucu mağarayı keşfetti.

2
Çukurun içine giren Karaboğa, gördüğü manzara karşısında şok oldu.
3
İki galeriden oluşan mağarayı keşfeden genç çoban durumu köylülere bildirdi. Mağarayı gören köylü de şaşkınlıklarını gizleyemedi.
4
Yüksekliği 2 metre, genişliği 200 metrekare olan mağarayı keşfeden Kemal Karaboğa yaptığı açıklamada, "Buradan geçiyordum. Hayvanlarımın biri buraya düştü. İçine girdim."
5
"Baktım değişik sesler geliyor, hemen ayrıldım. Geçtiğimiz günde yeniden buradan geçiyordum. "Hu hu" diye sesler geldi tedirgin oldum. Artık buralarda fazla bulunmuyorum" dedi.
6
Köy sakinlerinden İbrahim Topuz, "Durumu Türkiye Mağaracılık Federasyonu'na bildirdik. Kısa zaman içerisinde incelemek için uzmanlar gelecek ve burası tescillenecektir" dedi.
7
8
9
10
11
12

YORUMLAR (5)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Ormanda koyununu arayan çobanın gizemli keşfi! Duyduğu sesler geceleri uyutmuyor - Son Dakika


Advertisement