Kozmetik Alışverişi Bağımlılık Yapıyor - Son Dakika

Kozmetik Alışverişi Bağımlılık Yapıyor

6 yıl önce

Kadın Sağlığını İlgilendiren Herşey.

1
Kozmetik Bağımlısı Olabilir misiniz?
2
Günümüz insanının hayatına belki de gereğinden fazla giren kozmetiklerin bazı yan tesirleri olduğunu ve satın alma bağımlılığı geliştirdiğini hatırlamanın yararlı olacağı açıktır.

3
Yüz kremleri ve göz civarında kullanılan kozmetiklerin mikrobik bulaşmalara sebep olduğu bilinmektedir. Bir araştırmada, belirtilen türdeki 150 kozmetik örneğinin % 63 ile % 75inde orta ve yüksek derecede bakterilerin varlığı tespit edilmiştir.
4
Hayatımızda gerektiğinden daha fazla yer tutan kozmetik ürünlerin gereksiz kullanımı israftır.
5
Son yıllarda tıbbî kozmetik anlamına gelen kozmosetikler yapılmaya başlanmıştır Bunların içlerinde nelerin olduğu ilâçlarda olduğu gibi tek tek belirtilmektedir Bu ürünler hekimlerce tavsiye edildiği için nispeten tercih edilebilir

6
Cilt güzelliği için kullanılan ürünlerin çoğu, içinde cilde dost maddeler bulundurmadığından tabiî cilt güzelliğinin daha erken kaybedilmesine, yani maksadının tersine sebep olmakta, dolayısıyla telâfisi için kişiyi kozmetik bağımlısı yapmaktadır.

7
Çoğu insan sokaklardan, pazarlardan veya herhangi bir marketten içinde ne olduğunu bilmeden ve kendisine zararlı olup olmadığı konusunda hiçbir fikri olmadan kozmetik ürünler almaktadır

Haber Yayın Tarihi: 11.04.2014 05:44 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Bilim insanları ineklerin kendi aralarında konuştuklarını ileri sürdü Hülya Avşar, eski eşi Kaya Çilingiroğlu'ndan makas aldı! Alman kurduyla fotoğraf çekilmek isteyen genç kız, bu pozdan 1 dakika sonra felaketi yaşadı! 20 yaşındaki eşcinsel kıza sokak ortasında saldırı! Kanlar içinde kaldı Hayatından şüphe edilen 63 yaşındaki adamın cesedi evindeki çöp yığınının içinden çıktı!

Son Dakika Haberleri