Kraliyet Ailesinin Birbirinden İlginç Yasakları - Son Dakika

Kraliyet Ailesinin Birbirinden İlginç Yasakları

2 yıl önce

İşte Richest sitesi tarafından derlenen birbirinden ilginç o kurallar...

1
Kraliyet Ailesi üyeleri evlerinde 6 tane kuzgun bulundurmak zorundadırlar. Bir efsaneye göre; eğer Londra Kulesi'nde kuzgun yoksa krallığın düşeceği belirtilmektedir.


2
Yemek süresini Kraliçe belirliyor. O başlamadan önce başlayamaz veya bitirdikten sonra devam edemezsiniz. Kraliyet üyesi olsanız bile.

3
Patates, pilav, makarna, kabuklu deniz ürünleri ve sarımsak yiyemezsiniz. Kraliçe nefret ettiği için bu yiyecekleri kesinlikle yasaklamış. Deniz ürünlerinin yasaklanma sebebi ise gıda zehirlenmesi ve alerji.

4
Asil soyundan olmayanların Kraliyet Ailesi bireylerine dokunması yasak. Bazen bu kural çiğneniyor olsa da, ünlülerle veya sıradan insanlarla kamera karşısına geçip poz vermeleri pek hoş karşılanmıyor.

5
Kraliçe odasına çekilmeden uyuyamazsınız. Bu kural elbette saraydayken geçerli. Kraliçe'nin genellikle 23.30'dan önce yattığı biliniyor.

6
Koyu renk oje süremezsiniz. Kraliçe bu konuda çok takıntılı olduğu için saraydaki kadınları da yönlendiriyor. Kraliyet ailesindeki tüm kadınlar kısa ve doğal tırnak rengine yakın ojeli tırnaklar kullanmak zorunda. Kraliçe'nin 28 yıldır sadece Essie'nin Ballet Slippers ojesini kullandığını da belirtelim.

7
Sosyal medya hesabınız olamaz. Meghan Markle, bu sebeple 2 milyon takipçili Instagram, 350.000 takipçili Twitter ve 800.000 beğenili Facebook hesabını geçtiğimiz aylarda kapatmak zorunda kaldı. O da tıpkı müstakbel eşi, kayınbiraderi ve eltisi gibi Kensington Sarayı hesabını kullanacak.

8
Selfie çekmek yasaktır. Meghan Markle'ı en zorlayan kurallardan biri bu olacak gibi. Gerçi sosyal medya yoksa selfie'yi kim ne yapsın?

9
Kraliyet Ailesi üyeleri oy kullanamıyor. Bunun sebebi ise halkın düşüncelerini etkilemek istememeleridir. Bunun yerine, skandalları takip ediyorlar ve iktidar partisi ile işbirliği yapmaya ve siyasi konuları sorunsuz bir şekilde yürütmeye odaklanıyorlar.

10
Siyasi makamlarını kullanamazlar. İşin aslı kişisel çıkar sağlayıp, bunun en ufak bir güce dönüşmesini engellemektir. Kraliyetten hiç kimse, kamuoyunu etkilemek ya da bu pozisyondan kişisel çıkar elde edemez.


11
Kraliyet mensupları, oturma düzeninde ön sırada yer almalıdır. Kraliçe'nin adımları takip edilir. Eğer bir kraliyet yemeğine davet edildiyseniz, kraliçe ne yapıyorsa onu yapmak zorundasınız.

12
Monopoly oynayamazlar. Monopoly oynamalarını yasaklayan bir kanun olmamasına karşın, Prens Adrew kötü amaçlı bir oyun olduğu için masa oyunlarını yasaklamıştır.

13
Kabuklu deniz ürünleri tüketmezler. Aslında bu, gerçek bir kuraldan çok önlem amaçlıdır. Oluşabilecek gıda zehirlenmelerinden veya alerjik reaksiyonlardan kaçınmak için kraliyet ailesi mensupları kabuklu deniz ürünlerini pek tercih etmezler.

14
Roman Katolik olamazlar. 2011 yılında kraliyet ailesinin Roman Katolik inancından biriyle evlenmelerine yönelik engel kaldırılmasına rağmen, yine de İngiltere Kilise'sine sadık kalmaktadırlar.

15
Kıyafetleri mesaj göndermeyecek şekilde seçilir. Giysileri zarif ve modaya uygun şekildedir. Bu kişiler, öncülük etmek zorunda oldukları için kıyafetleri belirsiz mesajlar gönderemez.

16
Kürk giyemezler. Bu kural, bazı asiller ve kraliçe, kürkleri taklit eden giysiler tercih ettiği için çiğnenmiş gibi gözüküyor.

17
Geleneksel olarak Kraliyet Ailesi Noel'i beraber geçirmek zorundadır.

18
Beraber seyahat etmezler. Daha önce oluşabilecek riskler için önlem alınıyordu ancak, şimdi yolculuklar daha güvenli ve konforlu olduğu için seyahat edebiliyorlar.

19
Hangi hediye alınırsa alınsın kraliyet üyeleri hediyeleri nezaketle kabul ederler. Alınacak hediyelere Kraliçe karar verir.

20
Dolgu topuk giyemezsiniz. Kraliçe'nin bu topukları sevmediğini duymayan kalmadı, ancak Kate Middleton'ın defalarca giymesi kafaları karıştırıyor.

Haber Yayın Tarihi: 21.05.2018 08:02 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

İstanbul'un nadide semtinde telesiyej keyfi! 60 yıl önce çekildi Ayşen Gruda'yla, Müjdat Gezen'in nişan attığını biliyor muydunuz? Cani anneden kan donduran itiraf! 3 çocuğunu ninniler eşliğinde boğarak öldürdü Isırdığını 10 dakikada öldürüyor! Yangın ve selin vurduğu Avustralya'da katil örümcek alarmı Ramo'nun yosun gözlü güzeli Fatoş, Instagram pozlarıyla büyülüyor!

Son Dakika Haberleri