Kristal Çiçeklerin Çekiciliği - Son Dakika

Kristal Çiçeklerin Çekiciliği

16.04.2014 12:06

Eğer Kuzey Kutbu taraflarına seyahat ediyorsanız, ilginç ve güzel şeylerle karşılaşabilirsiniz.

1

Eğer Kuzey Kutbu taraflarına seyahat ediyorsanız, ilginç ve güzel şeylerle karşılaşabilirsiniz. Havanın buz gibi, suyun ise çok daha soğuk olduğu koşullarda ortalama -22 derecede arktik buz çiçekleri doğanın güzelliğini yansıtıyor. Doğa bilimcilerinin ilgi gösterdiği olaylardan biri.Kaynak :
2

Gölette yüzen nazlı ve narin çiçekler gibi duruyorlar, ancak bu durum buzun ilginç bir aşamasından dolayı gerçekleşiyor. Su ve hava arasındaki sıcaklık farkı işi kolaylaştırıyor. Yüzeyde oluşan kristal şekillerin soğuk hava ile soğuması müthiş manzaraları ortaya çıkartıyor.

3

Bu güzellikler oldukça kırılgan. Bu yüzden rüzgar oluşumlarını engelleyebiliyor. Havanın sakin olması buz çiçeklerinin oluşumundaki en önemli faktörlerden biri. Kristal buz çiçekleri Rusya'nın Kuzey'i, Arktik Okyanusu gibi soğuk havanın etkin olduğu birçok yerde bulunabiliyor.

4
5
6
7
8
9
10
11

Son Dakika Kristal Çiçeklerin Çekiciliği - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Kleopatra'nın arılarla fantezisinden, Nil Nehri'ne karşı toplu cinsel tatmine! İşte Antik Mısır'ın sapkınlıkları Tek kelimeyle iğrenç! Hastane görevlisi tarafından tecavüze uğrayan yaşlı kadın kan kaybından öldü Bir zamanların ünlü modeli Loni Willison, çöpten aldığı pizzayı yedi Savaş uçağı, denizde yüzen insanların arasına düştü Aylık 10 bin TL gıda masrafı olan 11 çocuklu anne ısrarından vazgeçmiyor: Yine doğuracağım
Advertisement