Kriz Yunan Adalarını Sattırıyor! - Son Dakika

Kriz Yunan Adalarını Sattırıyor!

25.06.2010 15:40

1
Türkiye'nin uzun süreli mücadelesine rağmen ozan Anlaşması ile "Silahsızlandırılması koşuluyla" Yunanistan'a terketmek zorunda kaldığı Ege adaları, komşunun yaşadığı krizle özelleşmek üzere.
2
İngiliz Guardian gazetesi, hükümetin adaların kamuya ait bölümünün bir kısmını, zenginlere ve lüks turistik tesis inşa edecek girişimcilere satmayı ya da uzun süreli kiralamayı düşündüğünü bildirdi.
3
Habere göre; Yunanistan, bu strateji sayesinde bölgeye yeni yatırımlar çekerek istihdamı ve vergi gelirlerini artırmak istiyor.

4
ÜNLÜ OLİGARK DA PEŞİNDE

Guardian, hükümetin ayrıca yapılacak yatırımlarla adalardaki altyapı sorunlarını çözmek istediğini yazdı. Emlak uzmanları bazı adaların zaten satılık olduğunu ve bu adalara daha çok Rus ve Çinli zenginlerin ilgi gösterdiğini belirtiyor.

5
Yunan adalarıyla ilgilenenler arasında Rusya'nın en zengin kişilerinden Roman Abramoviç'in de ismi geçiyor.

Yunanistan'ın özelleştirmeyi düşündüğü bölgeler arasında ünlü Mikanos Adası da bulunuyor. Adanın üçte biri kamuya ait ve hükümet, bu bölge için yapılacak teklifleri değerlendirmeye hazır görünüyor.

6
Yunanistan'ın irili ufaklı yaklaşık 6 bin adası bulunuyor. Ancak bunlardan yalnızca 227'sinde yerleşim görülüyor.

7
8
9
10
11
12

Son Dakika Kriz Yunan Adalarını Sattırıyor! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu! Yeryüzünün en büyüğü Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor