Kriz Yunan Adalarını Sattırıyor! - Son Dakika

Kriz Yunan Adalarını Sattırıyor!

10 yıl önce

1
Türkiye'nin uzun süreli mücadelesine rağmen ozan Anlaşması ile "Silahsızlandırılması koşuluyla" Yunanistan'a terketmek zorunda kaldığı Ege adaları, komşunun yaşadığı krizle özelleşmek üzere.
2
İngiliz Guardian gazetesi, hükümetin adaların kamuya ait bölümünün bir kısmını, zenginlere ve lüks turistik tesis inşa edecek girişimcilere satmayı ya da uzun süreli kiralamayı düşündüğünü bildirdi.
3
Habere göre; Yunanistan, bu strateji sayesinde bölgeye yeni yatırımlar çekerek istihdamı ve vergi gelirlerini artırmak istiyor.

4
ÜNLÜ OLİGARK DA PEŞİNDE

Guardian, hükümetin ayrıca yapılacak yatırımlarla adalardaki altyapı sorunlarını çözmek istediğini yazdı. Emlak uzmanları bazı adaların zaten satılık olduğunu ve bu adalara daha çok Rus ve Çinli zenginlerin ilgi gösterdiğini belirtiyor.

5
Yunan adalarıyla ilgilenenler arasında Rusya'nın en zengin kişilerinden Roman Abramoviç'in de ismi geçiyor.


Yunanistan'ın özelleştirmeyi düşündüğü bölgeler arasında ünlü Mikanos Adası da bulunuyor. Adanın üçte biri kamuya ait ve hükümet, bu bölge için yapılacak teklifleri değerlendirmeye hazır görünüyor.

6
Yunanistan'ın irili ufaklı yaklaşık 6 bin adası bulunuyor. Ancak bunlardan yalnızca 227'sinde yerleşim görülüyor.

7
8
9
10
11
12

Haber Yayın Tarihi: 25.06.2010 03:40 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ölen büyükannesinden 230 bin sterlin çalan eski model yakayı ele verdi Jennifer Aniston ödül törenine sütyensiz geldi! Göğüs ucu detayı yürek hoplattı Jennifer Aniston ve eski eşi Brad Pitt, Sahne arkasında fena yakalandı! Yıllar sonra ilk kez sarmaş dolaş Ölümcül aşk üçgeni! Okul müdiresi eski aşkının eşini 6 yerinden bıçaklattı Karma Astrolog Aysun Köşker Koç'tan, 20-26 Ocak haftalık burç yorumları

Son Dakika Haberleri