Son Dakika Haberleri: Krizle Sarsılan New York'a Turist Morali

Krizle Sarsılan New York'a Turist Morali

11 yıl önce

1
New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg, 2008 yılında kenti 47 milyon turistin ziyaret ettiğini, toplam turist harcamasının da 30 milyar dolar olduğunu açıkladı.
2
Bloomberg, kentin turizm ve pazarlama şirketi NYC&Company'nin üst düzey yöneticisi George Fertitta'yla düzenlediği basın toplantısında, 47 milyonluk ziyaretçi sayısının New York tarihinde bir rekor olduğunu söyledi.


3
Turist sayısında 2007 yılı rakamlarına göre 1 milyonluk artış kaydeden New York'un elde ettiği gelir de geçen yıla göre 1,1 milyar dolar arttı.


4
Bloomberg, dünya ve ABD ekonomisinin kalbi New York'ta ortaya çıkan ve tüm dünyada etkili olan ekonomik krize rağmen kente gelen turist sayısındaki artışın nedenini oluşturdukları 'global pazarlama stratejisine' bağladı.


5
New York Belediye Başkanı, 'Kentin turizm ve pazarlama şirketi NYC&Company, gecen yıl global büyümesini planlayarak 25 yeni uluslararası pazara girdi, ulusal olarak da California ve Illinois eyaletlerinde ofisler açtık. Turizm planlamasının sonuçlarını da ekonomik krize rağmen bu yıl tarihi rekor kırarak gördük' diye konuştu.


6
Kente gelen 47 milyonluk toplam ziyaretçi sayısının 9,8 milyonunu oluşturan ABD dışından gelen turistlerin sayısı da New York için yeni bir rekor oldu.


7
NYC&Company üst düzey yöneticisi Fertitta, verdiği başka bir istatistikle, 2008'de New York'taki otellerin doluluk oranının, ABD genelindeki ortalamanın yüzde 20 üzerinde olduğunu açıkladı.


8
9
10
11
12
13
14Haber Yayın Tarihi: 30.12.2008 11:27 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Instagram'ın Playboy'u Dan Bilzerian, ABD başkanlığına aday olacak! Survivor Hikmet Tuğsuz son haliyle hayal kırıklığı yarattı! Fit görüntüsünden eser yok Ateşli model Kendall Jenner'a Türk dokunuşu! Güzelliğiyle mest etti 10 yaşındayken okyanusa bırakmıştı! 9 sene sonra gelen cevapla şoke oldu Karadayı dizisinin Çitlembik Bahar'ıydı, son haliyle şaşkına çevirdi!