Küçük Çocuklara Eksi 25 Derecede Kar Banyosu Yaptırdılar - Son Dakika

Küçük Çocuklara Eksi 25 Derecede Kar Banyosu Yaptırdılar

4 yıl önce

1
Rusya'daki bazı devlet okularında müfredadın bir parçası olarak zaman zaman anaokula giden 3-6 yaşındaki küçük çocuklara vücut dirençleri artsın diye okul bahçesinde kar banyosu yaptırılıyor.

2
Eksi 25 dereceyi bulan soğuğa rağmen yarı çıplak okulun bahçesindeki karla oynayan çocuklar, bir yandan da ellerindeki plastik kovalarla kar banyosu yapıyor.


3
Okul Müdürü Olesya Osintseva öğrencilerinin çıplak karda oynamasının sağlıklı olduğunu savunuyor.


4
Rusya'nın çok büyük bir kısmında yılın belirli zamanları termometrenin eksi seviyelerde seyretmesi ‘'mevsim normali'' olarak görülüyor.


5
Moskova'da yeni yılın başından itbaren sıcaklıklar eksi 10 derecenin altında ölçülüyor.


6
Kar banyosu almak veya donan nehir ya da göllerde delikler açıp buz gibi sulara girmek Ruslar arasında oldukça yaygın bir gelenek.


7
Hatta genellikle yeni doğan bebeklerin de buzlu suya sokularak ‘'çelikleme'' yapılmaları da Rusya için oldukça sıradan manzaralardan.


8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22

Haber Yayın Tarihi: 18.12.2016 09:01 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ramo'nun yosun gözlü güzeli Fatoş, Instagram pozlarıyla büyülüyor! 25 saniye sallandı, 601 can aldı! İşte Türkiye'nin yaşadığı en büyük depremler İmdat çağrısına cevap veren bikini modeli polis memuru vurularak öldürüldü Futbolcu Javier Hernandez'in eşi Sarah Kohan hem güzelliği hem yeteneğiyle büyülüyor Kenan Doğulu'nun klibinde birkaç saniye gözükmüştü, şimdilerde Türkiye'nin hayran olduğu isim!

Son Dakika Haberleri