Küçük Göğüslü Kadınlar Daha Mutsuz! - Son Dakika

Küçük Göğüslü Kadınlar Daha Mutsuz!

11.04.2014 18:19

Göğüs, kadınlığı simgeleyen en önemli fonksiyonel ve estetik organlardan birisidir.

1
Meme veya göğüs yapısında bozulma oluşan bayan hastalara yapılan ameliyatlar meme estetiği ya da göğüs estetiği başlığı altında toplanabilir.
2
Göğüsler, kadınlığı simgeleyen en önemli fonksiyonel ve estetik organlardan birisidir. Her kadın, estetik olarak güzel görünümlü göğüslere sahip olmak ister
3
Doğum ya da aşırı kilo alıp verme meme yapısında bozulma durumunda meme göğüs estetiği yapılır. Göğüs yapısında gelişme geriliği sonucunda ise göğüslerin çok küçük olması durumu ise göğüs büyütme estetiği ameliyatı ile düzeltilir.

4
Göğüslerin tek ya da çift taraflı gelişme geriliği ya da doğumdan sonra kilo verme sonucu, göğüsler küçülebilir ve göğüs estetiği görünümü bozulabilir ya da biraz sarkabilir
5
Bu gibi durumlarda memeyi, büyültmeye ve dolgunlaştırmaya yönelik yapılan girişimler ile daha dolgun, daha iri, estetik olarak daha güzel görünümlü meme oluşturmak mümkündür. Bu şekilde göğüs büyütme estetiği en kolay silikon meme protezleri ile yapılabilir.

6
Silikon jel meme protezlerinin güvenirliliği artık Amerika da da kabul edilmiştir. Bu protezler teorik olarak ömür boyu kullanılabilir.
7
Ancak kaza sonucu delinme olursa protezleri değiştirmek gerekir. Göğüs protezleri ile yapılan meme büyütme estetiği sonuçları en yüz güldürücü ameliyatlarımız arasındadır. Ancak tüm göğüs estetiği ameliyatlarında olduğu gibi bu ameliyatda hafife alınmamalıdır.
8
Özellikle protez için hazırlanan ceplerin eşit olmaması, aynı hizada olmaması, kapsül kontraktürü gibi istenmeyen sonuçlar çıkabilir. Dikkat edilmesi gereken diğer bir durum ise enfeksiyon oluşumudur. Bu nedenle ameliyat sonrasında koruyucu antibiyotik kullanılmalıdır
9
Özellikle doğum sonrasında süt verme nedeniyle büyüyen memelerde, süt devresinin bitmesinden sonra meme hacmi küçülür ve estetik görünümü bozulur.
10
Göğüs dikleştirme estetiği ameliyatında meme dokusu çıkarılmaz. Sadece bol olan deri fazlalıkları belli bir kalıba uyularak çıkarılır.

Son Dakika Küçük Göğüslü Kadınlar Daha Mutsuz! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Günden güne eriyor! Sosyetik güzel Süreyya Yalçın'ın son hali korkuttu Rapunzel'e meydan okuyor! 15 yıldır saçlarına makas değdirmedi Su üstünde yürüyen sihirbaz kendini ifşa etti! Yaptığı hile şeytanın bile aklına gelmez 16 yaşındaki çocuk, hamile bıraktığı sevgilisini parçalara bölüp çöpe attı Kadın kahramanlar, Hakkari'nin sert coğrafyasında PKK'ya göz açtırmıyor