Kulak Ağrınızın Nedenini Öğrenin! - Son Dakika

Kulak Ağrınızın Nedenini Öğrenin!

6 yıl önce

Kulak ağrısının nedenleri nelerdir?

1
Kulak ağrısı ile birlikte geçici işitme kaybı ve kulak akıntısı görülebilir.
2
Çıban, abse, kirli suyun kulağa kaçması, mantar enfeksiyonu, alerjik reaksiyon ve kulağın yabancı cisimlerle karıştırılması gibi etkenler dış kulak iltihabına neden oiabilir.
3
Homeopati tedavileri etkilidir:Kulakta oluşan kızarıklık ve ağrılar için güzelavrat otu kullanılabilir.Kokulu akıntılar için “Merkür” adlı madde kullanılabilir. Tıpkı diğer homeopati mad­delerinde olduğu gibi; bu maddenin kullanımı için de, uzmanınızdan bilgi almanız gerekmektedir.
4
Bir pamuğun üzerine birkaç damla çay ağacı yağı damlatın ve çocuğunuzun kulağını bu pamuk ile temizleyin. Mantar ve bakteri enfeksiyonlarını bu şekilde tedavi edebilirsiniz.
5
Homeopati alanında marjoram adıyla bilinen origanum yağını üzüm tohumu yağı ile ka­rıştırın. Hastalıklı kulağın içini ve etrafını bu karışım ile hafifçe silin.
6
Çocuğunuzun bağışıklık sistemini güçlendirin. Bu şekilde, dış kulakta çıkma ihtimali olan abse ve çıbanların oluşumunu önlemiş olursunuz.
7
Saç kurutma makinesi kullanın. 10 cm. mesafeden ılık hava ve düşük fan hızında kurutma makinesi ağrıyı azaltacaktır.
8
Burnunuzu tutun. Uçakta 10.000 metrede uçarken kulaklarınız tıkanırsa burnunuzu iki parmak arasında sıkıştırıp, derin bir nefes alın ve havayı genzinize doğru yönlendirecek şekilde üfleyin. Açılma sesi duyacaksınız. Bu basınç eşitlemesinin olduğunu gösterir, aynı zamanda kulak ağrısı da ortadan kalkar.
9
Kulak ağrısı, geceleri daha fazla rahatsızlık verir. Uykuya daldığınızda her şey normal görünür ama östaki kanalı rahat boşalamaz. Ve gece yeterince yutkunmadığınız için yeterince hava girişi de olmaz.Orta kulaktaki hava, etraftaki dokular tarafından kullanılır ve negatif basınç oluşumuna neden olur. Bu da kulak zarının içeri doğru emilmesi demektir. Sonra da gecenin bir yarısına doğru kulak ağrısı ile uyanılır.
10
Aşırı gürültülü ortamlarda çalışan insanlarda da sıklıkla kulak ağrısı görülür.

Haber Yayın Tarihi: 11.04.2014 06:16 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

25 saniye sallandı, 601 can aldı! İşte Türkiye'nin yaşadığı en büyük depremler İmdat çağrısına cevap veren bikini modeli polis memuru vurularak öldürüldü Futbolcu Javier Hernandez'in eşi Sarah Kohan hem güzelliği hem yeteneğiyle büyülüyor Kenan Doğulu'nun klibinde birkaç saniye gözükmüştü, şimdilerde Türkiye'nin hayran olduğu isim! Hadise işi abarttı! Ayna önünde mayosuyla dans edip kalçasını gösterdi

Son Dakika Haberleri