Kumdan Heykeller - Son Dakika

Kumdan Heykeller

12.07.2008 14:40

1
Rusya'nın başkenti Moskova'da WWF (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) tarafından açılan kumdan heykeller sergisi büyük beğeni kazandı.
2
Sanata 20 yaşında doğduğu Rusya'nın Yekateringburg kentinde başladığını anlatan 25 yaşındaki heykeltıraş Egor Ustyujanin, önce buzdan kalıplar yaptığını daha sonra mesleğine kum kullanarak devam ettiğini belirtti.
3
Moskova'nın 'Aptekarskiy Ogorod' parkında 5 bin metrekarelik alanda Segide hayvanlar âleminden çeşitli örnekler sunuluyor. Doğal hayatı desteklemek amacıyla kurulan sergideki heykellerin özellikle küçük çocukların ilgisini çektiği gözlendi. Sergideki 50 kum heykeli; İspanya, Portekiz, Meksika, Özbekistan, Ukrayna, Polonya, Belarus, ABD, Hindistan, İran ve Rusya'dan 14 sanatçının 20 gün çalışarak yaptığı ifade edildi.

4
Sergide dikkatleri çeken büyük anakonda yılanının da ustası olan Ustyujanin heykeli 4 gün içinde yaptığını söyledi. Ustyujanin, 'Yaptığımız heykeller maalesef kalıcı değil, bu yüzden üzülüyoruz. Ancak ziyaretçilerden aldığımız enerji bize yetiyor. Bizi en çok mutlu ede, insanların şaşkın, hayranlık dolu bakışları.' dedi.

5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23

Son Dakika Kumdan Heykeller - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Skandal görüntülerden sonra güzel futbolcu takımından kovuldu Dua Lipa ile müstehcen pozlar veren Miley Cyrus'tan bomba yorum: Maalesef onunla cinsel ilişkiye girmedik Kışın beyaz, yazın kahverengiye bürünüyorlar! Nesli tükenmekte olan gelincik objektiflere takıldı Dondurucu soğukta bikiniyle bisiklet süren genç kız, hayır kurumu için bir saatte 83 bin TL topladı Sınavdan çıkıp doğumhaneye giden avukat adayı, buzların üzerinde oturarak görevini tamamladı