Kur'an İkiz Kule Saldırısını Haber Vermiş miydi? - Son Dakika

Kur'an İkiz Kule Saldırısını Haber Vermiş miydi?

7 yıl önce

Kuranın 1400 yıl öncesine ait mucizesi

1
Allah'ın kitabı Kur'an mucizelerle doludur. Asırlar sonra olacak olayları açık yada gizli - dolaylı yoldan haber vermesi bu mucizelerden bazıları. Peki 610 yılında inen Kur'an 11 Eylül 2001 yılında gerçekleşen İkiz kuleler saldırısını haber vermiş olabilir mi. Okuyunca aradaki benzerliğin tesadüften fazlası olduğunu sizde göreceksiniz.
2
Kur'an-ı Kerimin kısa surelerinden olan Fil Suresinde Allah, Kabe'ye saldıran Ebrehe ve fil ordusunun ebabail denilen ve Allah tarafından gönderilen kuşlar tarafından hezimete uğratılmasını anlatıyor.
3
Sure Hz. Muhammed'in doğumundan 52 gün önce yaşanan vakıayı haber vemesinin yanında, İkiz kuleler saldırısıyla da benzerlik gösteriyor. Şu şekilde;
4
Surenin mealinde Allah, Rabbin fil sahiplerine neler yaptı görmedin mi? Onların planlarını boşa çıkardı, onların üzerine ebabil kuşlarını saldı deniyor.Surede geçen 'Teyr' kelimesi 'Teyyare'den türetilmiş olup uçak manasına gelmektedir.
5
İkiz Kule saldırısında kuleleri yerle bir eden tabii ki uçaklardı.
6
'O kuşlar onların üzerine pişmiş ateşten yapılan taşlar atıyordu' diye devam eden surede ve Kur'anın açıklamalarında o taşların değdiği yerleri yakıp geçtiği söylenir.
7
Yine uçak saldırılarında uçakların taşlara benzeyen misket bombaları ve türevi bombalar değdiği yeri ateşe verip deliyor.
8
Yine surenin sonun 'Allah onları yenilip çiğnenmiş ekine çevirdi' deniyor. Yenilip çiğnenen ekin toz gibi un ufak olup havada savrulur ki ayetin gönderme yaptığı betimleme budur.
9
Hatırlanacağı üzere İkiz kule saldırısının ardından uzun bir müddet havada savrulan kül ve duman vardı.
10
bu benzerliklerin en ilginç olanı ise surenin ilk ayetindeki Ebrehe'ye hitaben söylenen 'Fil sahibi' ifadesidir. Çünkü ikiz kule saldırısı olduğunda ABD başkanı olan George W Bush'un mensubu olduğu Cumhuriyetçilerin parti amblemi de fildir.

Haber Yayın Tarihi: 10.05.2013 12:36 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Kürtajla alınmak istenen down sendromlu kız model oldu Ölümcül virüsle savaşan Çin'de evcil hayvanlar gasp edilip öldürüldü Türkiye'nin en mutlu şehirleri belli oldu! Zirvedeki kentin 2020'ye kadar trafik lambası bile yoktu Suudiler, ülkelerini istila eden çekirgeleri yemeye başladı Acun Ilıcalı'nın, 'mucize çocuk' dediği 4,5 aylık hamile kızı Banu'nun hikayesi yürek sızlattı