Kuran'ı Kerim'in Kalp Mucizesi - Son Dakika

Kuran'ı Kerim'in Kalp Mucizesi

11.04.2014 18:32

Kuran'ı Kerim'in sayısız mucizesi var.

1
(Haberler.com Özel Galeri) Allah'ın Hz.Muhammed vasıtasıyla insanlığa gönderdiği kutsal kitap Kuran'ı Kerim'in sayısız mucizesi var. Bazıları bilinmekte, bazıları yeni yeni keşfedilmekte, daha niceleri ise keşfedilmeyi beklemekte.
2
Kuran'ın bir çok mucizesi. Şuanda ki teknoloji ile yeni yeni ortaya çıkan bilimsel şeyleri 1400 yıl önce bildirmiştir.
3
Yasin Suresi'nin insan kalbine işaret eden mucizesini okuyunca siz de 'O' nun Allah kelamı olduğuna bir kez daha hak vereceksiniz; İşte 'Yasin Suresi ve kalp ' mucizesi;
4
Hz. Muhammed bir hadisinde 'Her şeyin bir kalbi vardır; Kuran'ın kalbi ise Yasin Suresidir.' demiştir. Burada ki kalp ifadesi elbette Hayati organ olan kalbe gönderme yapılarak Yasin Suresi'nin ne kadar önemli olduğu vurgulanmıştır. Ama işin bir de biyolojik tarafı var ki o da şöyle;
5
Kuran'ın tamamı 30 cüz yani 30 parçadır. Yasin Suresi konum olarak 23.Cüz'de (parça)dir.
6
Arapça rakamların sağdan sola yazıldığını düşünürsek. 23.Cüz Kuran'ın tamamı düşünüldüğünde konum olarak sol tarafa yaslanmış ama ortaya daha yakın şekilde duruyor.
7
İnsanın göğüs kafesini ele aldığımızda ise 'kalp' dediğimiz organ iki akciğerin birleştiği orta kısımda değil de sol tarafa meyletmiş, ama ortaya daha yakın bir yerde duruyor.
8
Yani Hz. Muhammed bize 'Yasin Kuran'ın kalbidir' derken, kalbin insan vücudunda nerede olduğunu da bildiriyor.

YORUMLAR
500

Son Dakika Kuran'ı Kerim'in Kalp Mucizesi - Son Dakika


Advertisement