Kürşat Tüzmen Piste Çıktı - Son Dakika

Kürşat Tüzmen Piste Çıktı

09.08.2010 19:27

1
Eski Devlet Bakanı ve Ak Parti Mersin Milletvekili Kürşad Tüzmen, İzmir'de düzenlenen ENDO Türkiye Pist Şampiyonası'nda motosiklet üzerindeki hünerini sergiledi.
2
Pınarbaşı Ülkü Yarış Pisti'ndeki organizasyonda ENDO Süper Kupa mücadelesi öncesi motosikletle pistte iki tur atan Tüzmen, motor sporlarına destek olmak amacıyla yarışa geldiğini söyledi. Tüzmen, “Ben aslında sporcuyum.
3
Bakanlığı hobi olarak yaptım. Motor sporları dünyada geniş kitleler tarafından takip edilen, şampiyonlar yetiştiren bir spor dalı. Ankara'da da İzmir'dekine benzer bir pist yapılması için Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'ten randevu aldım” dedi.
4
Dünya Supersport Şampiyonası'nda genel klasman liderliğini sürdüren Kenan Sofuoğlu da İzmir'de Süpermoto A-B kategorisinde yarışıp ilk sırayı elde etti.
5
Sofuoğlu'nu takdir ettiğini belirten, genç yarışçıyla bir süre sohbet eden Tüzmen, “Geldiği nokta tesadüf değil. Dünya şampiyonu olmuş, sporcu kimliğiyle öne çıkmış bir isim. Yaşantısıyla her sporcuya örnek oluyor.
6
Ünü taşımak kolay değildir. Ateşten bir gömlektir ün. Üzerindeki kıyafeti layıkıyla taşıdığı için kendisini takdir ediyorum” diye konuştu.

7
Yarışta görev yapan Rus hostesler ile de sohbet eden Kürşad Tüzmen, iki Rus hostese de Rusya Başbakanı Vladimir Putin ile yaptığı bir gezide çekilen fotoğraflarını gösterdi.
8
9
10
11

YORUMLAR
500

Son Dakika Kürşat Tüzmen Piste Çıktı - Son Dakika


Advertisement