Kürt Kardelen'den PKK'ya Tokat Gibi Yanıt - Son Dakika

Kürt Kardelen'den PKK'ya Tokat Gibi Yanıt

10 yıl önce

1
İstanbul Halkalı'daki bombalı saldırıda şehit düşen jandarma uzman çavuş Mehmet Çağlar Bölük (28) memleketi İzmir'in Tire İlçesi'nde düzenlenen askeri törenle son yolculuğuna uğurlandı. Gözyaşlarının sel olduğu ve sağanak yağmura rağmen yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı törende, şehidin eşi Elif ile kucağından inmeyen 2 yaşındaki kızı Eylül'ün hali yürek dağladı
2
Anne Elif'in şehit eşinin Türk bayrağına sarılı naaşı ve fotoğrafını kızı Eylül'e gösterek, ''Bak işte baban melek oldu kızım' sözleri yürekleri dağladı. Doğu ve Güneydoğu'daki kız çocuklarına destek amacıyla başlatılan Kardelen kampanyası sayesinde okuyan Muşlu şehit eşi Elif Bölük'ün, terör örgütü PKK'ya yönelik, ''Ben de Kürdüm. Size mi kaldı hakkımızı savunmak. Bu bayrak inmesin hiç' Tokat gibi sözleri dikkat çekti.

3
Gözyaşlarının sel olduğu ve sağanak yağmura rağmen yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı törende, şehidin öğretmen olan eşi Elif Bölük ile kucağından inmeyen 2 yaşındaki kızı Eylül'ün hali yürek dağladı.
4
Elif Bölük, şehit eşinin Türk bayrağına sarılı cenazesini ve fotoğrafını kızı Eylül'e göstererek, “Bak işte baban melek oldu kızım” sözleri yürek burktu. Doğu ve Güneydoğu'daki kız çocuklarına destek amacıyla başlatılan Kardelen kampanyası sayesinde okuyan Muşlu şehit eşi Elif Bölük, terör örgütü PKK'ya yönelik tepkisini, “Ben de Kürdüm. Size mi kaldı hakkımızı savunmak. Bu bayrak inmesin hiç” diyerek dile getirdi.
5
Şehit jandarma uzman çavuş Mehmet Çağlar Bölük'ün cenazesi dün gece geç saatlerde memleketi Tire'deki Devlet Hastanesi morguna getirildi. Şehit astsubay Bölük'ün annesi 48 yaşındaki Kezban, 52 yaşındaki babası Salih ve kardeşi 22 yaşındaki Sinan Bölük'ün yaşadığı Doyranlı Köyü'ndeki evleri, taziyeye gelenlerin akınına uğradı. Bölük ailesinin yaşadığı ev ve çevresindeki sokaklar bayraklarla donatıldı. Çevredeki Zeytinova, Bayraktepe köylerinin girişlerine de bayraklar asıldı.
6
Tören boyunca metanetli duruşuyla dikkati çeken Doğu ve Güneydoğu'daki kız çocuklarına destek amacıyla başlatılan Kardelen kampanyası sayesinde okulunu bitirdiği, geçen yıl da bu kampanyanın reklam filmlerinde oynadığı ortaya çıkan şehit eşi öğretmen Elif Bölük'ten mezarlıkta terör örgütü PKK'ye yönelik tokat gibi sözler geldi. “Yarın yine şehit olacak. Ben de Kürdüm. Size mi kaldı hakkımızı savunmak. Bu bayrak inmesin hiç” diyen şehit eşi Elif'in bu sözleri yürekleri dağladı.
7
8
9
10
11
12
13

Haber Yayın Tarihi: 23.06.2010 08:13 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Bilim insanları ineklerin kendi aralarında konuştuklarını ileri sürdü Hülya Avşar, eski eşi Kaya Çilingiroğlu'ndan makas aldı! Alman kurduyla fotoğraf çekilmek isteyen genç kız, bu pozdan 1 dakika sonra felaketi yaşadı! 20 yaşındaki eşcinsel kıza sokak ortasında saldırı! Kanlar içinde kaldı Hayatından şüphe edilen 63 yaşındaki adamın cesedi evindeki çöp yığınının içinden çıktı!

Son Dakika Haberleri