Kurt Seyit ve Şura Başladı - Son Dakika

Kurt Seyit ve Şura Başladı

04.03.2014 14:47

1
Kurt Seyit ve Şura bu akşam 20:00'de Star Tv'de başlıyor.

2
Nermin Bezmen'in aynı adlı romanından yılın dizisi Kurt Seyit ve Şura.

3
Kurt Seyit Eminof ve Ailesi/ Baba Mirza Mehmet Eminof, Kırım'ın en güzel yerlerinden biri olan Aluşta'da verimli arazilerin sahibidir. Mirza Mehmet, üç oğlunun da Aluşta'da onunla yaşamasını ve sonunda soylarını devam ettirecek Türk asıllı kızlarla evlenmelerinin hayalini kurmaktadır. Fakat Kurt Seyit'in Rus soylusu Şura ile birlikte olmayı tercih etmesi baba oğul arasındaki ilişkilerin kopma noktasına gelmesine yol açacaktır.

4
Kurt Seyit Eminof/ Kurt Seyit, Kırım'ın Türk asıllı, köklü ailesi Eminof'ların en büyük oğludur. Babası Mirza Mehmet Eminof, Rus ordusunda subaylık yapmıştır. Çocukluğundan beri babası tarafından asker olarak yetiştirilen Kurt Seyit, Rus ordusunda görev yapan onurlu, başarılı bir subaydır.

5
Mahmut/ Eminof ailesinin ortanca oğlu Mehmet Kurt Seyit'in iki yaş küçük kardeşidir. Kurt Seyit'in aksine Mahmut hep çiftlikle yaşamış ve babasıyla çiftliğin yönetimine ortak olmuştur.

6
Osman/ Kurt Seyit'in 6 yaş küçük erkek kardeşi Osman hayatı boyunca bir kahraman gibi hikayelerini dinlediği ağabeyi Kurt Seyit'i gözünde ilahlaştırmış, onun gibi olmak için her şeyi yapabilecek bir gençtir

7
Şura(Alexandra) Verjenskaya ve Ailesi/ Şura'nın babası Julien Verjensky soylu bir aileden gelen önemli bir ticaret adamıdır. Annesi Katherina, Julien'le sevgi dolu bir evlilik yapmış, eşine ve ailesine çok bağlı bir kadındır. Hayatındaki en önemli varlıkları kızları Nina, Valentina ve Şura'dır. Ciğerlerinden hasta olan Julien, kızları Şura ve Valentina ile birlikte Petrograd'a tedavi için geldiğinde uzun bir süre hastanede kalır. Bu süreçte Şura hayatının aşkı Kurt Seyit'i bulacaktır.

8
Şura(Alexandra) Verjenskaya/ Şura'nın babası Julien Verjensky soylu bir aileden gelen önemli bir ticaret adamıdır. Ciğerlerinden hasta olan Julien, kızları Şura ve Valentina ile birlikte Petrograd'a tedavi için geldiğinde uzun bir süre hastanede kalır. Bu süreçte Şura hayatının aşkı Kurt Seyit'i bulacaktır. Ailenin en küçük kızı olan güzeller güzeli Şura, Petrograd'ta ilk kez sosyeteye takdim edildiği baloda Kurt Seyit'le tanışır ve ona ilk andan itibaren aşık olur.

9
Valentina/ Şura'nın ablası Valentina, ailenin ortanca kızıdır. Kontrollü ve ağırbaşlı genç bir hanım olan Tina için, ailesi ve toplumdaki saygınlığı her şeyden önce gelir. Şura'nın Seyitle yaşadığı aşk onun da hayatındaki dengeleri değiştirecektir.

10
Nina/ Şura'nın ablası, ailenin en büyük kızı Nina, bebekliğinde geçirdiği bir hastalık sonucu, zihinsel gelişim olarak kardeşlerinden geri kalmıştır. Annesine çok bağımlı olan Nina kardeşleri arasında da en çok Şura'ya düşkündür. Masumiyeti ve saflığı ile Şura'nın hayatta atacağı en önemli adımlara vesile olacaktır.

11
Petro Borinsky ve Ailesi/ Zengin, asil ve nüfuzlu bir Rus ailesi olan Borinsky'ler tek oğulları Petro'ya oldukça düşkündürler. Petro'nun babası Andrei Borinsky aynı zamanda Şura'nın babası Julien'in yakın arkadaşı ve iş ortağıdır. Annesi Maria, oğlunun güzeller güzeli asil Şura ile evlenmesi için gelecek planları yapmaktadır. Petro'nun da Şura'ya karşı hislerini fark ettiğinde daha da cesaretlenecektir.

12
Petro Borinsky/ Petro, küçük yaşlarda girdiği askeri okulda Seyit'le tanışmış, çocukluk yıllarından itibaren onunla gizli bir rekabet içinde olmuştur. Petro'nun savaş alanında yaptığı bir hata, Seyit ve Petro arasındaki rekabeti Petro açısından gizli bir düşmanlığa dönüştürür. Seyit'in Şura'ya olan aşkı, bu düşmanlığı daha da büyütecektir.

13
Celil/ Kırım'lı Türk asıllı bir ailenin çocuğu olan Celil, Kurt Seyit'in hem çocukluktan beri en yakın dostu, hem de orduda omuz omuza savaştığı silah arkadaşıdır.

Bolşoy baş balerini Tatya'ya deli gibi aşıktır. Celil'in Rusya'dan İstanbul'a süren hüzünlü hikayesinde, yanında hep Kurt Seyit ve Şura olacaktır.

14
Barones Lola/ Seyit'in eski sevgilisi, dul Barones Lola, eski eşinden miras kalan ünvanı sayesinde toplumda tanınır bir isimdir. Güçlü kişiliği, uluorta konuşulmayan ama herkes tarafından bilinen çapkınlığı, O'na karşı mesafe konmasına sebep olsa da, her türlü davetin aranan ismi olmaya devam etmektedir.. Seyit'in Şura'ya olan aşkını gören Barones Lola, ilk kez huzursuz olur.

15
Güzide/ Seyit'lerin Kırım'daki komşu çiftliğinde ablasının yanında kalan Güzide'nin hayatı, olaylı bir günde Celil'le karşılaşmasıyla değişir. Celil'den çok etkilenen Güzide, iki kelime konuştuğu Celil'i, günler haftalar aylar içinde kendi kafasında büyütür ve o resme aşık olur. Güzide ile Celil'in yolları zaman zaman kesişir zaman zaman tamamen ayrılır, ama İstanbul'da çok hüzünlü bir aşk hikayesi onları beklemektedir.

Son Dakika Kurt Seyit ve Şura Başladı - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu! Yeryüzünün en büyüğü Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor