Son Dakika Haberleri: Kuş kostümü giymiş insan değil, o sadece Harpy Kartalı!

Kuş kostümü giymiş insan değil, o sadece Harpy Kartalı!

13 gün önce

Güney Amerika kökenli olan Harpy Kartalları, dünya üzerinde varolan en büyük kartal türlerinden biridir. Görmüş geçirmiş bir amca edasıyla duruşu ve görünüşü ile onu görenler, kostüm giymiş insan sanıyorlar.

1
Görünüşü ile alışılmış kuştan çok farklı duran Harpy kartalları, öyle ki Pokemon'daki bir karaktere dahi benzetiliyor.
2
İnternette çok popüler olan bu hayvanlar, hafife alınabilecek kuşlar değiller ve oldukça yırtıcılar. Genç bir geyiği yiyebilecek kadar…
3
Harpy kartalları, yağmur ormanlarında bulunan en büyük ve en güçlü raptorlardır. Dahası, onlar Dünya üzerindeki en büyük kartal türü arasındadır. Ortalama ağırlığı 8–10 kg arasında olup 2,2 m kanat açıklığına sahiptir.
4
Güney Amerika bölgesine özgü bu kartalın yemek listesinde maymunlar ve tembel hayvanlar mevcuttur.
5
Pençe uzunlukları 13–15 cm civarındadır.
6
Devasa kartallar genellikle tropik ova ormanlarının üst gölgelik katmanında yaşar. Ne yazık ki, habitatının tahrip olması nedeniyle Orta Amerika'da neredeyse yok olmuştur.
7
Dünya çapında 50.000'den az sayıda kaldı. Brezilya'da, ise kraliçe şahin olarak bilinirler.
8
9
10
11
12
13
14Haber Yayın Tarihi: 03.10.2019 09:46 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Doktorlar 'Bacağını keseceğiz' demişti, şifayı Türkiye'de buldu! +18 film yönetmeni olmuştu, cinsel içerikli film sitesinden ödülü kaptı! Playboy modeli yerel seçimlerde aday oldu! Seçtiği parti pes dedirtti İzmir'de 5 yıl sonra toprağın altından çıkarıldı! Tam 250 kilo Korkunç son! Tartıştığı sevgilisini yatağa bağlayıp acımasızca bıçaklamıştı, savunması pes dedirtti