Kuşadası'nda Kan Donduran Olay - Son Dakika

Kuşadası'nda Kan Donduran Olay

24.09.2010 15:05

1
AYDIN´ın Kuşadası İlçesi´nde, nikahsız yaşan E.A. (24) ile T.S. (55) çiftinin, bir günlük kız bebeklerini öldürüp, zeytinlik alana attıkları belirlendi.
2

Vahşet, çiftin oturduğu Çeşmelik Mahallesi´ndeki 2 Nolu Sağlık Ocağı´nda görevli ebenin bebeği ısrarla görmek istemesi sonucu ortaya çıkarken, çift tutuklandı.

3
Aydın´da nikahsız yaşayan E.A. ile T.S. çifti, bir ay önce Kuşadası Çeşmelik Mahallesi´ne yerleşti.
4
Çiftin geçen 12 Eylül´de, Aydın Doğumevi´nde kız bebekleri dünyaya geldi.
5
Doğumdan bir gün sonra taburcu olan E.A., Sağlık Bakanlığı´nın yeni doğan bebekler için uyguladığı rutin program gereği en yakın sağlık ocağı olarak kaldıkları mahalledeki Merkez 2 Nolu Sağlık ocağını gösterdi.
6
Sağlık ocağı görevlileri, muayenesini yaptıkları bebeğin, ertesi gün tekrar kontrole getirilmesini istedi. Ancak E.A., kontrole gitmedi.
7
Bunun üzerine sağlık ocağında görevli ebeler, bebeği evinde ziyaret etmek istedi. Ancak E.A., evlerine gelen ebeler bebeğini bir akrabalarına bıraktığını söyledi. Bunun üzerine ebeler, bebeği en kısa zamanda kontrole getirmesini söyleyip ayrıldı. Bebeğin getirilmemesi üzerine daha sonra iki kez daha eve ziyarete giden ebeler, hep aynı yanıtla karşılaştı.
8
Bunun üzerine son kez önceki gün (Çarşamba) eve gidildiğinde, kapıyı açan olmayınca, durum Kuşadası İlçe Sağlık Grup Başkanlığı´na bildirildi. Polis eşliğinde eve giden İlçe sağlık Grup Başkanlığı görevlileri, E.A. ve T.S.´ye bebeğini sorduklarına, ``Kayıp'' yanıtıyla karşılaştı.
9
Ancak, polislerin ısrarlı sorularını üzerine çift, bebeklerini öldürüp Kaymakamlık konutunun yaklaşık 100 metre ilerisindeki zeytinliğe attıklarını itiraf etti. Polis çiftin gösterdiği yere gittiğinde bebeğin cesediyle karşılaştı. Bebeğin doğduktan bir gün sonra öldürüldüğü belirlendi.

YORUMLAR
500

Son Dakika Kuşadası'nda Kan Donduran Olay - Son Dakika


Advertisement