Kuzeniyle evlenmek istemeyen kızlarını köy ortasında infaz ettiler - Son Dakika

Kuzeniyle evlenmek istemeyen kızlarını köy ortasında infaz ettiler

07.07.2021 14:16

Suriye'nin Haseke şehrinde yaşayan Eida Al-Hamoudi Al-Saeedo, kuzeniyle evlendirilmek istenince sevdiği gençle kaçtı. Ancak bu kaçış talihsiz kızın sonunu getirdi. Genç kız, ailesi tarafından köyün ortasında infaz edildi.

1
Suriye'nin kuzeyinde bulunan Haseke şehrinde 18 yaşındaki Eida Al-Hamoudi Al-Saeedo isimli kız, ailesi kuzeniyle evlenmesini istedi. Genç kız sevgilisi olduğu için kuzeni ile evlenmek istemedi ve sevdiği adamla kaçtı.
2
Ailesinin bulduğu genç kız, aile üyesi olan üç kişi tarafından tüfekle vurularak öldürüldü.

3
Üç kişi, kızın çığlıklarına aldırmadan ateş edip öldürürken diğer aile üyeleri genç kızın öldürülmesini duvara yaslanarak izledi.
4
Akhabaralaan.net haber sitesi genç kızın, ailesi tarafından kuzeni ile evlendirilmek istenmesi üzerine başka bir aşiretten olan bir gençle kaçtığını bu nedenle ailesi tarafından öldürüldüğünü söyledi.
5
Suriye İnsan Hakları Gözlemcileri, ailenin kızı öldürmeden önce günlerce aç ve susuz bıraktığını söyledi.
6
Geçtiğimiz ay ise Pakistan asıllı 18 yaşındaki Saman Abbas kuzeni ile evlenmeyi reddedince akrabaları tarafından vahşice katledilmişti.

7
Saman'ın zorla kuzeni ile evlendirilmek istendiği, kabul etmeyince babası, annesi Nazia Shaheen, amcası Hasnain Danish, kuzenleri Nomanulhaq Nomanulahq ve Ijaz Ikram tarafından öldürülüp çiftliğin arka bahçesine gömüldüğü ortaya çıkmıştı.
8
9

YORUMLAR (11)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Kuzeniyle evlenmek istemeyen kızlarını köy ortasında infaz ettiler - Son Dakika


Advertisement