Kuzey Kore Lideri, Kadınları Ağlattı - Son Dakika

Kuzey Kore Lideri, Kadınları Ağlattı

25.04.2014 12:30

1
Dünyanın en kapalı ve en çok merak edilen ülkelerinden biri olan Kuzey Kore'nin lideri Kim Jong-un, son günlerde dünya basınında sıkça yer alıyor.

2
Kim Jong-un, son olarak kadın askerleri ağlatmasıyla dünya basının gündemi oldu.

3
Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, kadın askerlerden oluşan KPA 851 Birimi'nin çoklu roket fırlatma törenine katıldı.

4
Kuzey Kore Merkezi Haber Ajansı tarafından geçilen ve tarihi belirtilmeyen fotoğraflarda Kim Jong-un'un arkasındaki kadın askerlerin hepsinin ağladığı görülüyor.

5
Bir başka karede ise askerlerin, liderlerine olan sevgi gösterileri dikkat çekiyor.

6
Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, geçtiğimiz günlerde hava kuvvetlerinde görevli askerler için görkemli bir etkinlik düzenledi.

7
Kuzey Kore'de geçtiğimiz günlerde erkek öğrencilere, saçlarını genç liderleri Kim Jong-un gibi kestirmelerinin şart koşulduğu öne sürüldü

8
Bu haber üzerine Londra'nın South Ealing semtindeki bir kuaför salonu Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un, bir fotoğrafını "kötü saç kesimi örneği" olarak vitrinine asınca, Kuzey Kore elçiliği çalışanları tarafından tehdit edilmişti.

9
Ülkede yapılan seçimlere ait kareler "bayram gibi seçim" dedirtmişti. Bu karelerde rütbeli askerler, kadınlar, gençler sokaklarda dans ederken görülüyordu.

10
Güney Kore gazetesi Chosun Ilbo, Kim'in devletin üst düzeyinde bulunan 11 bürokratı askeri mahkemelerde yargılatıp alelacele ölüm cezasına mahkum ettirdiği ve bunların cezalarının kısa sürede infaz edildiğini iddia etti.

11
Kim Jong-un'un, bir kreşi ve yetimhaneyi ziyareti sırasında bebekler bile tek sıraydı.

Son Dakika Kuzey Kore Lideri, Kadınları Ağlattı - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement