Lahana Yapraklarını Vücudunuza Sarın, Faydası İnanılmaz - Son Dakika

Lahana Yapraklarını Vücudunuza Sarın, Faydası İnanılmaz

10.08.2017 15:45

Çocukken annelerin zorla yedirmeye çalıştığı sebzelerin başında gelen lahananın aslında birçok hastalık için bir şifa kaynağı olduğunu biliyor muydunuz?

1
Lahana hem düşük kalorili olmasından dolayı hem de içerisinde bulunan C vitamini, K vitamini ve potasyum sayesinde yıllardır her buzdolabında mutlaka olması gereken sebzeler arasında.

2
Kanser riskini düşürmesiyle de bilinen lahananın daha önce hiç duymadığınız bir faydası daha var: Lahana yapraklarını ağrıyan yere sardığınız takdirde, iyileştirici etkisi var.

3
Özellikle yeni doğum yapan ve emziren kadınların göğüslerinde hissettikleri ağrılar için doğal bir ağrı kesici oluyor bildiğiniz lahana yaprakları. Meme içindeki sütün tamamen boşalamaması durumunda ve emzirmenin getirdiği acı ve ağrılar çekilmez olduğunda lahana yapraklarına başvurabilirsiniz.

Ancak her şeyden önce uyarıyoruz: Her ne kadar da halk arasında denenen bir yöntem olduğu söylense de, siz bu yönteme başvurmadan önce bir uzmana mutlaka danışın!

4
PEKİ LAHANA İLE AĞRI TEDAVİSİ NASIL YAPILIYOR?
PEKİ LAHANA İLE AĞRI TEDAVİSİ NASIL YAPILIYOR?

Yapmanız gereken ise çok basit:

Lahana yapraklarını soğuk suyla yıkayıp sap kısımlarını kesin.

İkiye böldüğünüz yaprakları sütyeninizin içine destek yaparak göğüslerinizi kavrayacak şekilde yerleştirin.

Yaprakların ısındığını hissettiğinizde yani ortalama 20 dakika beklettikten sonra yaprakları çıkartın.

Kısa süre içinde ağrılarınızın azaldığını ve rahatladığınızı fark edeceksiniz.

5
LAHANA YAPRAKLARI BAŞKA HANGİ BÖLGELERDEKİ AĞRILARA İYİ GELİYOR?
LAHANA YAPRAKLARI BAŞKA HANGİ BÖLGELERDEKİ AĞRILARA İYİ GELİYOR?

Lahana yaprakları sadece göğüs ağrıları için değil birçok ağrı için de mıknatıs görevi görüyor.

6
ÇARPMAYA BAĞLI BACAKLARDA, KOLLARDAKİ ŞİŞLİKLER İÇİN...
ÇARPMAYA BAĞLI BACAKLARDA, KOLLARDAKİ ŞİŞLİKLER İÇİN...

Gün içinde elimizi, bacağımızı istemeden bir yerlere çarpıyoruz ve bunlar da ağrılı şişlikler olarak bize geri dönüyor.

Bu ağrıyı azaltmanın ve şişlerden kısa sürede kurtulmanın bir yolu ise o bölgeye lahana yaprakları sarmak. Buz kompresi de uygularsanız şişliklerin bir gecede geçtiğini göreceksiniz.

7
TİROİD BEZLERİ İÇİN:
TİROİD BEZLERİ İÇİN:

Eğer tiroid bezinizin çalışmasında sorun varsa boğaz bölgenize lahana yapraklarını sarın ve bandajlayın. Gece bu şekilde uyuduktan sonra sabah yaprakları çıkartın.

8
BAŞ AĞRISI İÇİN:
BAŞ AĞRISI İÇİN:

Stres ve yorgunluk sebebiyle yaşadığınız baş ağrılarından kurtulmak için de lahana yaprakları birebir. Lahana yapraklarını baş bölgenize sarın ve bir bere/şapkayla tutturun. Ağrının azaldığını hissettiğinizde yaprakları çıkartın.

9
LAHANA YAPRAĞINI BACAĞINIZA SARIP, 1 SAAT BEKLETİNCE...
LAHANA YAPRAĞINI BACAĞINIZA SARIP, 1 SAAT BEKLETİNCE...

Lahananın antosiyanin (bir antioksidan) ve glutamin (bir amino asit) bulundurması sayesinde eklem ağrılarınızdan da kurtulabilirsiniz. İşte denemek için yapmanız gerekenler...

Son Dakika Lahana Yapraklarını Vücudunuza Sarın, Faydası İnanılmaz - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Maskeyi ağzına değil göğüslerine taktı! 52'lik yıldız çılgın akıma gecikmeli katıldı Böyle işi kim sevmez! Yaptıkları paylaşımla saniyeler içinde milyonlarca lira kazanıyorlar Ermeni askerler cephede kaçacak delik ararken, yavru Paşinyan keyifte! Sosyal medyayı sallıyor 'Kel çoban' efsanesiyle adı duyuldu! Bu mağaraya gelenlerin tek bir ortak özelliği var Taraftarların aklını başından aldı! 48'lik oyuncu Anna Falchi, takımının zaferini soyunarak kutladı