Lanetli Mekanlar! - Son Dakika

Lanetli Mekanlar!

11.05.2013 09:02

Bu tünele girmek cesaret istiyor

1
Bir zamanlar dünyanın en sıkı güvenliğine sahip, Al Capone ve George Kelly gibi ünlü suçluları barındırmış Alcatraz Hapishanesi, San Fransisco Körfezi'nde ki adada bulunuyor. Faaliyeti sonlandırılan mekanı ziyaret edenler çığlıklar, aniden kapanan hücre kapıları veya ayak sesleri duyduklarını iddia ediyorlar. İşte dünyada lanetli yerler...

2
Çığlık tüneli, Niagara Şelaleleri – Bu tünelin gerçekten de tüyler ürpertici bir hikayesi bulunuyor. Rivayete göre, bundan yüzyıl önce tünelin güney çıkışına yakın bir çiftlik evi varmış. Bir gece evde yangın çıkmış ve kıyafetleri tutuşan küçük bir kız çocuğu tünele doğru koşmaya başlamış. Bir yandan kıyafetlerinden kurtulmaya çalışan kız, tünelin ortasında yere düşmüş ve orada ölmüş. İddiaya göre eğer gece tünelin ortasında dikilip bir kibrit yakarsanız, alevi hemen sönüyor ve bir kız çığlığı işitiyorsunuz!

3
Paris Yeraltı Mezarlığı - 1800'lerde Paris mezarlıkları dolmak üzereydi. Bu yüzden cesetler şehrin altındaki tünellere taşınmaya başladı. Kafatasları ve kemiklerin üst üste yığıldığı bu mezarlıklardan, garip seslerin geldiği söyleniyor.

4
Doğu Eyalet Islahevi - Pennsylvania eyaletinde bulunan bu bina mahpusların kendilerini ve dindarlıklarını sorgulamaları için yapılmıştı. Ancak çoğu mahkum tam tersine akli dengesini kaybetti. Burası kapatıldıktan sonra, içeriden garip sesler duyulduğu da söylentiler arasında.

5
Coronado Oteli, San Diego - 1982 yılında genç bir kadın California Körfezi'nde bulunan bu lüks otele, kocasını beklemek üzere kaydını yaptırmış. Kocası otele hiç gelmemiş ve birkaç gün sonra da kadın merdivenlerde ölü olarak bulunmuş. O günden beri otelin çalışanları ve konukları siyah giysili ve soluk benizli bir kadın silüetine rastladıklarını söylüyorlar.

6
Inverary Şatosu - 1644 yılında kendini asarak intihar etmiş bir arp sanatçısının hayaletinin, Batı İskoçya'da bulunan bu kasrın koridorlarında dolaştığı ve kütüphanede arp çaldığı söyleniyor. Şato bugünlerde 13.Argyll Dükü'nün evi ancak bazen de kapılarını cesur ziyaretçilere açmakta.

7
Tarihi Tokmak Hanı (Ram Inn), İngiltere - Hayaletlere inanıyor olun ya da olmayın bu hanı ziyaret etmek oldukça huzursuz edici bir deneyim olacak. Gıcırdayan döşemeleri, soğuk duvarları, küf kokuları ve hafif aydınlatma sistemiyle konaklamak için oldukça ürkütücü bir han. Burayla ilgili, cinayet, satanizm ve çocuk kurban etme gibi olayların gerçekleştiği yönünde ciddi söylentiler dolaşıyor.

8
Changi plajı – Singapur'da, İkinci Dünya Savaşı sırasında meydana gelen Sook Ching katliamı sebebiyle pek çok insan öldürüldü. Binlerce Çinli, Japon karşıtı olmakla suçlanarak katledildi. Bu plajda, ölen Çinlilerin hayaletlerinin görüldüğü söyleniyor. Bu olayı ürpertici boyutlara taşıyan şey ise, görüldüğü söylenen hayaletlerin arkalarında kan lekeleri bırakması!

9
Ohio Üniversitesi - Amerika'daki bu kampüs, ülkede anılan en lanetli yer olmakla beraber etrafında bulunan 5 ayrı mezarlığın, şeytanın simgesi pentagramı oluşturduğu ve rektörlüğünde bu işaretin tam ortasında kaldığı gerçeği oldukça ürkütücü. Üniversitenin içinde de pek çok lanetli yer bulunuyor. Hayalet izine rastlanan yerlerden biri, altında mezarlar bulunan Jefferson salonu.
10
Bhangarh Hisarı – Hindistan bulunan bu hisarın ilginç bir efsanesi var. Bir kara büyü ustası olan Singhia, herkesin burada öleceğini ve ruhlarının sonsuza kadar orada hapsolacağını söyler. İlginç nokta ise bu bölgede ne zaman bir ev yapılsa çatısı çöktüğü için çatısız yapılıyor olmasıdır. Gece olduğunda burada bulunanların geri dönemediği söylentisinin yanı sıra hükümetin, gün batımından sonra buraya ziyareti yasakladığını da belirtmek gerek!

11
Monte Cristo, Avustralya - Bu lanetli malikanenin hikayesi ise, Bayan Crawley'nin kocasının ölümünden sonraki 23 sene boyunca iki kez dışında hiç dışarıya çıkmadığı yönünde. Bazıları, evi lanetleyen kadının tuhaf biçimlerde gözükmesi, sesler, ışıkların yanıp sönmesi gibi ürkütücü gözlemlere sahip.

12
Edinburg Kalesi, İskoçya - İskoç tepelerinde bir kaya üzerine oturtulmuş bu ortaçağa ait ihtişamlı kalenin, boş koridorlarında ölülerin sesinin yankılandığı söyleniyor. Kalenin zindanlarında, güney köprü kemerinde, vebadan ölen insanlara mezar olmuş, kullanıma kapalı Mary's King avlusunda görülen hayaletlerin yanı sıra, köpek hayaletlerinin de görüldüğü söyleniyor.

13
Dominik Tepesi, Filipinler - Bazıları savaşta ölen insanların ruhlarının, bazıları da tedavi görmekte olan ve yaşama umudu olduğu halde burada ölen hastaların ruhlarının burayı ele geçirdiğini düşünüyor. Gece boyunca kapı ve cam çarpması, tabak kırılma sesi ve çığlıklar duyulduğu söyleniyor

14
Berry Pomeroy Kalesi, Totnes - Lanetli olduğu konusundaki ünü ile 14'üncü yüzyıldan kalma bu kale birkaç efsaneye ev sahipliği yapıyor. Bu kalenin iki ünlü hayaleti var. Biri beyaz kadın diğeri de mavi kadın olarak adlandırılıyor. Efsaneye göre adı Margaret Pomeroy olan ‘beyaz kadın' lakaplı hayalet, kıskanç kız kardeşi tarafından kalenin zindanlarına kapatılıp, açlıktan ölüme terkedilmiştir. Mavi kadının kim olduğu bilinmese de, ziyaretçileri akıl almaz bir biçimde kalenin harabe kısımlarına çekmekte olduğu söylenmektedir.

Son Dakika Lanetli Mekanlar! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bayram paylaşımları art arda geldi! Tarkan ve Cem Yılmaz'ın pozlarına beğeni yağıyor Takipçilerinin bayramını bornozlu pozuyla kutlayan Fahriye Evcen eleştirilerin hedefi oldu Dünya sustu o susmadı! Çocukların öldüğü savaşa Rihanna'dan tepki İsrail'in hain saldırılarına direnen Mescid-i Aksa'da tekbirler göğü inletti! 100 binler bayram sabahı kıyama durdu 16 karısı, 151 çocuğu var! Ailesini genişletmek isteyen yaşlı adam her gece dört eşiyle ilişkiye giriyor
Advertisement