Latin Amerika'da Deprem Yaratan İddia - Son Dakika

Latin Amerika'da Deprem Yaratan İddia

27.01.2009 19:33

1
Che'nin öldürülmesi konusunda Castro'ya şok suçlama..
2
Che Guevara öldürülürken yanında bulunan iki arkadaşından biri olan Kübalı Daniel Alarcon Ramirez, ünlü devrimcinin, Fidel Castro'nun ihanetine uğradığını iddia etti.
3
SOSYALİSTLER için tarihin en önemli isimleri arasında yer alan Küba devriminin liderleri Fidel Castro ve Che Guevara hakkında şoke edici iddialar ortaya atıldı. 1967'de Bolivya ordusu tarafından ele geçirilen Che'nin öldürüldüğü sırada yanında bulunan iki arkadaşından biri olan Daniel Alarcon Ramirez, Castro'nun, ünlü devrimciye ihanet ettiğini öne sürdü.
4
İtalyan Corriere Della Sera gazetesine konuşan eski gerilla, Castro'nun Sovyetler'in baskısı nedeniyle Che'nin yerini Bolivya ordusuna ihbar ettiğini öne sürdü.
5
Ramirez'e göre, Küba'da kabinede görev alan Che'nin, Sovyetler'in ülke üzerindeki etkisine karşı çıkması nedeniyle Moskova'yla ilişkiler geriliyordu.
6
Castro ise ABD'nin, Küba üzerinde kurduğu yoğun baskıyı göğüsleyebilmek için Sovyetler'in desteğini kaybetmek istemiyordu. Che'nin, Bolivya'da Castro'nun isteğiyle kurulan eğitim kampına gittiğinde öldürüleceğini bildiğini söyleyen Benigno, buradayken tüm hareketlerini Küba gizli servisinden aldıkları talimatlarla düzenlediklerini belirtti.
7
Castro'nun Bolivya Komünist Partisi lideri ile yaptığı görüşme sonrası kendilerine La Huguera köyüne gitmeleri söylendiğini aktaran Benigno “Ancak yolda tuzağa düşürüldük” dedi.

8
Che Guevara kimdir?
9
1928 Arjantin doğumlu Guevara'nın asıl mesleği doktorluk. Küba devrimini gerçekleştiren gerilla hareketinin en önemli üç liderinden biri olan ve bir süre bakanlık da yapan ünlü devrimci sonra Bolivya'ya giderek bir 'Latin Amerika devrimi' başlatmaya çalıştı.

10
11
12
13
14
15
16
17
18
19

Son Dakika Latin Amerika'da Deprem Yaratan İddia - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Milyonların içinde yüzen Ronaldo'nun kız arkadaşı geçmişiyle yürek burktu: İnsanlara yemek almaları için yalvardım Babası Instagram'ını kapattırmıştı! Coşkun Sabah'ın kızı bomba gibi geri döndü Mide bulandıran olay! 37 yaşındaki sapık, tavuk ve civcivlere tecavüz etti Seda Sayan, Sayısal Loto çekilişini "Haydi Bismillah" diyerek yapınca gündem oldu Müge Anlı'nın vazgeçilmez ismi Arif Verimli'den takipçilerine ilginç öneri: Aşık olmayın