Libidoyu tavan yaptırıyor! İşte afrodizyak etkili yiyecekler - Son Dakika

Libidoyu tavan yaptırıyor! İşte afrodizyak etkili yiyecekler

24.09.2020 13:14

Birincil olarak libidodan sorumlu olan testosteron hormonunun azalması hem erkek hem de kadınlarda libidoyu düşürür. Bunun için libido seviyesini yükselten bazı yiyeceklere yönelebilirsiniz. İşte, libidoyu artırmak için aslında her gün tükettiğiniz afrodizyak etkilere sahip yiyecekler.

1
Badem ve ceviz

Hormon üretimine yardımcı olan omega-3 gibi yararlı yağ asitlerinin kaynaklarıdır.

2
İstiridye

Binlerce yıldır afrodizyak denilince akla ilk gelen ürünlerden biri olan istiridye, içerdiği dopamin adlı kimyasal ve çinko ile kadın ve erkek cinsel isteğini artırır.

3
Bal kabağı

Bal kabağı, lif ve potasyum bakımından oldukça zengindir. Uzmanlara göre bal kabağı hem dayanıklılık için iyidir hem de sinirleri ve kasları sakinleştirmeye yardımcı olan magnezyum içerir.

4
Kereviz

Kereviz, kadınların erkeklerde çekici bulabileceği bir erkek feromonu olan androstenon içeriyor.

5
Sarımsak

Kan akışını ve genel kardiyovasküler sağlığı artıran allisin bakımından oldukça zengindir.

6
Karides

Yüksek oranda iyot içeren karides cinsel isteği artıran besinlerden biri. Düzenli olarak karides tüketmek libidoyu harekete geçiriyor.

7
Elma

2014 yılında yapılan bir araştırma, günde bir elma yemenin genç kadınlarda daha iyi bir cinsel yaşam ile ilişkili olduğunu ortaya koydu.

8
Safran

Safranın, cinsel dürtü üzerinde oldukça güçlü etkileri var. Safranın bir afrodizyak olarak geçmişi, safranlı süt ile yıkandığı belirtilen Kleopatra'ya kadar dayanmaktadır. Son zamanlarda yapılan araştırmalar, safranın kısır erkeklerde sperm hareketliliğini artırmaya yardımcı olduğunu da göstermiştir.

9
İncir

İncir, cinsel dayanıklılığı ve libidoyu artıran amino asitler bakımından zengindir.

10
Avokado

Uzmanlar avokadonun yüksek seviyelerde folik asit ve vücuda daha fazla enerji sağlayan B9 vitamini ve B6 vitamini (testosteron üretimini artırmaya yardımcı olan) içerdiğini söylüyor.

11
Çikolata

Heyecan ve mutluluk hissi uyandıran çikolata bir uyarıcı olan feniletilamin içerir.

12
Muz

Muz, erkeklerde cinsel dürtüyü artırdığına inanılan bromelain enziminin yanı sıra yüksek düzeyde potasyum, riboflavin ve B2 vitamini içerir.

13
Somon

Somon balığı, omega-3 yağ asitleri bakımından oldukça zengindir. Aynı zamanda östrojen üretimi için yapı taşları sağlayarak libidoyu artırmaya yardımcı olur.

14
Karpuz

Uzmanlar, karpuzun vücuttaki nitrik asit miktarını artırarak kan akışını hızlandırığını ve damarlarının gevşemesini sağlayarak cinsel uyarılmayı artırdığını söylüyor.

15
Bal

Hipokrat'ın cinsel güç için reçete ettiği ''sıvı altın'', hormon seviyelerini ve nitrik oksidi (uyarılma sırasında kan akışını artırmaya yardımcı olan) düzenlemeye yardımcı olan bor içerir. Nitrik oksit ayrıca ereksiyon ve klitoral kan hücumu oluşturmada rol oynayan kan damarlarının açılmasına yardımcı olur.

16
Kahve

Çikolataya benzer şekilde kahvenin kafeini de dayanıklılığı artırır ve ruh halini yükseltir.

17

Son Dakika Libidoyu tavan yaptırıyor! İşte afrodizyak etkili yiyecekler - Son Dakika

YORUMLAR (17)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Ormanda yürüyüş yapan hemşireye önce tecavüz etti, ardından arabayla üstünden geçti Türkiye'de nadir görülen manzara! İki adımla şehir değiştiriyorlar "Ronaldo'ya karşı koyamam" diyen G.Saray'ın eski yengesi, yeniden evlenmeye hazır Cinsel içerikli videolarından servet kazanan pilot sonunda patladı: Beni kullandılar Arka Sokaklar'ın Zeliş'i dekolteli poz verdi, takipçileri tek bir şeye takıldı