Lice'de PKK Mezarlığı Açtılar - Son Dakika

Lice'de PKK Mezarlığı Açtılar

04.10.2013 16:04

Diyarbakır Lice Şenlik Köyü'nde çatışmalarda öldürülen terör üyelerinin defnedildiği mezarlıkta dün bir açılış gerçekleştirildi.

1
Diyarbakır Lice'de PKK şehitliğinin açılışı 5 bin kişinin katılımıyla gerçekleşti.
2
Diyarbakır Lice Şenlik Köyü'nde çatışmalarda öldürülen terör üyelerinin defnedildiği mezarlığa "Harun Şehitliği" adı verilerek açılışı yapıldı.
3
Açılışa köye konvoylarla gelen yaklaşık 5 bin kişi katıldı. BDP Diyarbakır ve Bingöl il ilçe yöneticileri de açılışta hazır bulundu. BDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan da törendeydi.
4
Saygı duruşu ile başlayan açılışta mezarlıkta bulunan 117 kişinin ismi okundu.
5
Mezarlığa çatışmalarda yaşamını yitiren PKK'lıların dev posterleri asıldı. Tören alanında yüzleri poşulu gençler PKK flamaları ve Öcalan posterleri taşıdı.

6
Açılışın ardından grup olaysız dağıldı.

Son Dakika Lice'de PKK Mezarlığı Açtılar - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Siyah en çok ona yakıştı! Sibel Can'ın kızı Melisa Ural zarafetiyle göz kamaştırdı "Duş alırken komşularımız bizi gözetliyor" diyen kadının çözümü de ilginç oldu Hayaletler ve perilerin dokuduğu söyleniyordu! Dünyada kimsenin nasıl üretileceğini bilmediği tarihi kumaş: Dakka muslini Ülkesinden kaçmak için uçağın iniş takımına gizlenen adamın korkunç sonu! Yetkililer dondu kaldı Kısa şortlu pozunu paylaşan güzel oyuncu bacağına yapılan yorumu görünce çileden çıktı