Liderlerden 30 Ağustos Mesajı - Son Dakika

Liderlerden 30 Ağustos Mesajı

30.08.2012 08:38

1
Liderler, 30 Ağutos Zafer Bayramı nedeniyle çeşitli mesajlar yayınladı.
2
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, büyük hamleler gerçekleştiren Türkiye'nin geleceğe umutla bakmakta ve güvenle yoluna devam ettiğini belirterek, “Tarihte parlak zaferlere imza atan Kahraman Ordumuz da, bölgesinde bir güç ve istikrar unsuru olarak ülkemizin saygınlığını artırmaktadır. Ordumuzun vatan savunmasında ve uluslararası görevlerdeki başarılarıyla iftihar ediyoruz” dedi.
3
Cumhurbaşkanı Vekili ve Tbmm Başkanı Cemil Çiçek, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında teröre karşı ortak mücadele vurgusu yaptı ve "Türkiye'nin önemli atılımlar gerçekleştirdiği bir dönemde, önümüze engel olarak çıkarılmaya çalışılan taşeron terör örgütü bu hedefine ulaşamayacak, Türkiye siyasal ve ekonomik istikrarını sürdürerektir" dedi.
4
Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Erdoğan mesajında, tarih boyunca birlik ve beraberliği yıkmaya tevessül eden her türlü girişimi, her türlü saldırıyı boşa çıkaran Türk milletinin, 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da elde ettiği büyük zaferle birlikte ayrılmaz bir bütün olduğunu tüm dünyaya ilan ettiğini belirtti.

5
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir mesaj yayınlayarak 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı.

Kılıçdaroğlu mesajında, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

"Birlik ve beraberliğimizi geçmişte olduğu gibi bugünde bozmak isteyen bazı güçler olacaktır." diyen CHP Lideri, "Ancak, bu güçlere karşı 90 yıl önce nasıl mücadele ettiysek bugünde aynı mücadeleyi verme karar ve azmindeyiz. Milletimizi bölmek isteyen teröre karşı hep birlikte, kardeşliğimizi koruyarak mücadele edeceğiz. " dedi.

6
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Zafer Bayramı'nda tebrikat kabul makamının değişmesi demokrasiye ve sivilleşmeye hizmet etmez" dedi. 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle mesaj yayınlayan Bahçeli, milli gün, bayram ve haftalarla ilgili kutlamaların geçen yıldan itibaren sulandırılmaya çalışıldığını söyledi.
7
HAS Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda "Bizlere özgür ve aydınlık bir gelecek bırakabilmek için canlarını veren bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum" dedi.
8
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutlayarak, "Bu zaferle kurulan ve Türk milletinin en büyük eserlerinden biri olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin vatanı ve milletiyle birlikte sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşaması yönündeki inanç, istek ve idealimizi bir kez daha ifade etmek istiyorum" ifadesini kullandı.
9
Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 90'ıncı yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Kamalak mesajında; "Aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyor, bu zaferi bizlere hediye eden tüm şehitlere Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyor, şükran ve minnetle anıyorum.
10
Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal,30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Uysal, 30 Ağustos'un, zaferlerle dolu Türk tarihinin, Çanakkale'den Sakarya'ya uzanan kahramanlık ve bağımsızlık destanının taçlandığı gün olduğunu bildirdi.

11
Genelkurmay Başkanı Necdet Özel 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, "Bugün, tarih sahnesinde var olduğu andan itibaren bağımsızlığı ile tüm dünyaya örnek olmuş yüce Türk milletinin, vatanını işgal etmek isteyenlere karşı verdiği onurlu mücadeleyi zaferle taçlandırışının 90'ıncı yıl dönümünü kutlamanın coşkusunu ve haklı gururunu yaşıyoruz." ifadesini kullandı.

YORUMLAR
500

Son Dakika Liderlerden 30 Ağustos Mesajı - Son Dakika


Advertisement