Son Dakika Haberleri: Limon Kullanarak Ateş Nasıl Yakılır?

Limon Kullanarak Ateş Nasıl Yakılır?

4 yıl önce

1
Limondan ateş çıkarmayı deneyen meraklı arkadaş, eline bir adet limon, 6 bakır raptiye, 6 çinko çivi, bir parça tel ve çelik yünü alıyor.

2
3
4
5
İlk olarak limonu avcunun içine alıp yumuşatan Rus genç, 6 bakır raptiyeyi tek tek limona batırıyor.

6
7
8
9
10
Daha sonra birbirine değmeyecek şekilde çinko çivileri limona batırıyor. Limonun içine vida ve raptiyeleri batırma işlemini tamamladıktan sonra çapraz olarak iletken bir tel ile bağlıyor.

11
Arkadaşımız bunun nedenini, bakır ve çinko arasında bir reaksiyon oluşturarak elektrik oluşmasını sağlaması olarak açıklıyor.

12
13
14
Daha sonra artı ve eksi kutupları olacak şekilde iki adet tel bağlayan genç, şu anda limonun yaklaşık 5 voltluk elektrik üretmesi gerektiğini söylüyor.

15
16
Sıranın çelik yününü ateşe vermeye geldiğini söyleyen arkadaş, tutuşturucu olarak tuvalet kağıdı kullandığını belirtiyor.

17
Çelik yünü ile kısa devre yapan arkadaş çıkan kıvılcımı önce tuvalet kağıdı, sonra kuru yaprak ve ağaç kabuğuyla besleyerek ateş yakmayı başarıyor.

18
19
20
21
22
23Haber Yayın Tarihi: 16.03.2016 09:15 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Charlie'nin Melekleri galasına dekolte damgası! Tül elbisesiyle gözleri şaşı etti Yıldız futbolcu Neymar'ın yeni aşkı, bikinili pozlarıyla kendine hayran bırakıyor! Cinsel ilişki fantezisi genç çiftin sonu oldu! Metal çubukla saldırdı Milyoner'de ilginç anlar! 'Yusuf Miroğlu' sorusu için yardım istedi, İmirzalıoğlu'nun yanıtı olay oldu Instagram'ın Playboy'u Dan Bilzerian, ABD başkanlığına aday olacak!