Logan MCV Artık Çok Daha Karizmatik - Son Dakika

Logan MCV Artık Çok Daha Karizmatik

26.05.2014 11:08

Dacia Logan, artık çok daha çekici! İşte artan performansının yanında Dacia Logan'ın yeni görünümü..

1
Piyasaya çıktığı günden itibaren ekonomik bir seçenek olma iddiası ile yollarda olan Dacia Logan, Renault hafızası ile artan performansının yanında artık daha çekici bir görünüme kavuştu. İşte Esad Sivri'nin Haberler.Com okurları için test ettiği Logan MCV...

2
Dacia; Lodgy, Dokker ve yenilenen Sandero, Stepway, Duster'dan sonra fiyatı küçük kendisi büyük bir station wagon olan Yeni Logan MCV ile başarısını sürdürmeyi hedefliyor.

3
Geniş ailelerin ekonomik çözümü olan Yeni Logan MCV, hem ticari hem de bireysel kullanıma uygun bir konfor ve performans sunuyor.

4
2006 yılındaki lansmanından bu yana Logan MCV, 40 ülkede yaklaşık 340 bin adet satış gerçekleştirdi. Türkiye'de ise lansmanı yapılan 2007 yılından itibaren 32 bin adet satış gerçekleştirildi.

5
Dacia Logan'a önden baktığınızda Renault Seymbol havasını hissediyorsunuz. Köşeli farları dikdörtgen ızgarası, sis farları ve tampon altı çıkıntıları ile bu benzerliği yakalamak zor değil.

6
Arka kapının bitimine kadar sedan bir araç çizgileri sunarken bagaj bölümü enteresan bir düşüş yaşıyor. Sonradan eklenmiş gibi bir görünüm sunan arka bölüm profilden pek hoş durmamış.

7
Yükselen arka tampon arka bölümü kısmen toparlamış. Dikey stop grubu abisi Duster'a gönderme yaparken plaka üstü siyah bölüm Dacia'nın artık alametifarikası diyebiliriz.

8
Dacia Logan iç tasarımını işlevsellik anlamında geliştirmiş. Yine Renault Symbol'ün izlerini görmek mümkün. Tabii bunun pozitif bir katkı olduğunu söylemek isteriz.

9
Malzeme kalitesinde gözde görünür bir artışın yanında gövdede kısmen değişen renkler kabin içine ciddi hareket katmış. Daha fazla ergonomi için iç mekanda tüm kumandalar direksiyonun çok yakınında yer alıyor.

10
Aracın iç mekanında özellikle kapılardaki saklama gözleri ve küçük cepler gibi detaylar sayesinde toplamda 16 litreden fazla saklama alanı sunmakta.

11
Tüm versiyonlarda standart olan kullanımı kolay 1/3-2/3 oranında katlanabilen arka koltuklar maksimum sevide modülerlik sunuyor. Aynı zamanda çift hava yastığı, ABS, AFU, ESP, ASR gibi güvenlik fonksiyonları da bulunuyor.

12
Yeni Logan MCV'ye eklenen yeni teknolojik ekipmanlar kabine hoş bir görünüm katmış. 7 inç dokunmatik ekranlı navigasyon ve multimedya sistemli Media Nav'da radyo CD MP3 ve Eco Mode fonksiyonu yer alıyor.

13
Haberler.com için test ettiğimiz aracımızda 1.2 16v 75bg benzinli bir motor görev yapmakta. Yeni Logan MCV Türkiye'de iki motor seçeneği ile sunuluyor diğer motor seçeneği ise efsanevi 1.5 dCi 75bg dizel motor.

14
Yeni Logan MCV, çekici tasarımının yanı sıra sınıfının en geniş bagaj hacmi (573 litre) ve cömert boyutları ile 2.7 m uzunluğunda olan malzemeleri bile taşıma olanağı sunuyor.

15
1.2 16v 75bg motor, yakıt ekonomisi ile yük kapasitesi arasındaki en iyi oranı sunuyor. Bu şekilde bütçesini düşünen ve iyi bir taşıma kapasitesi arayan müşteriler için makul bir seçenek diyebiliriz.

16
Eco Mode fonksiyonu ile sürücü istediği her an optimize yakıt ekonomisi tercihinde bulunabilir. Alışılmış sürüş stili ve yol koşullarına bağlı olarak Eco Mode sayesinde hem yakıt hem de CO2 salınımlarında %10'a varan tasarruf sağlanabiliyor.

17
Elektronik Denge Programı (ESP), tüm versiyonlarda standart olarak sunuluyor. Engellerden kaçınma, virajlarda hakimiyeti kaybetme, ve kaygan yol yüzeyleri gibi zor koşullar altında araç stabilitesini koruyor.

18
ABS, Acil Fren Destek Sistemi (AFU) ile geliştirildi; bu sistem, frenlemenin başlangıcından ABS'nin devreye girdiği noktaya kadar maksimum fren basıncını uygulamak için hidrolik sistemi otomatik olarak ayarlıyor.

19
Yeni Logan MCV sürücü ve ön yolcu hava yastıklarına sahip. Çocuk ve bebek koltuklarının hızlı ve sorunsuz biçimde yerleştirilmesi için iki arka koltukta Isofix bağlantılar bulunuyor.

20
Tampon ve bagaj alanı da şekil, sağlamlık ve kalınlık açısından optimum düzeyde çarpma enerjisini almak ve önden çarpma durumunda yayaların olabildiğince korunması için özel olarak dizayn edildi.

21
Dacia, 2012 yılında güvenilirlik açısından en üst sırada yer aldı. Bütün Yeni Dacia araçlar 3 yıl/100.000 km*. üretici garantisi vermekte.

Son Dakika Logan MCV Artık Çok Daha Karizmatik - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement