Son Dakika Haberleri: Londra'da 21 Milyonluk Alışveriş Yapan Azeri Kadın Ülke Gündemine Oturdu

Londra'da 21 Milyonluk Alışveriş Yapan Azeri Kadın Ülke Gündemine Oturdu

6 gün önce

Londra'nın en lüks alışveriş merkezlerinden Harrods'ta son 10 yılda toplam 21 milyon dolar harcadığı ortaya çıkan Azerbaycanlı Zamira Haciyeva dikkat çekti. İngiltere'de çıkan yolsuzlukla mücadele yasası kapsamında servetinin kaynağını açıklamak zorunda olan Haciyeva'nın 21 milyon doları nereden bulduğu merak ediliyor.

1
İngiltere'de çıkarılan çıkarılan yolsuzlukla mücadele yasası kapsamında büyük harcamalar yapan gizli zenginler, servetlerinin kaynağını açıklamak zorunda. İlk hedefte ise Azeri Zamira Haciyeva var.
2
2 yıl önce yolsuzluktan 15 yıl hüküm giyen eski Azerbaycan Halk Bankası Başkanı Cihangir Haciyev'le evli olan Zamira Haciyeva’nın yaptığı yüklü harcamalar İngiltere hükümetinin de dikkatini çekmiş.
3
Haciyeva'yı ele veren harcamalar ise adeta dudak uçuklatıyor. Yüklü alışveriş harcamaları dışında Haciyeva, Londra'nın en pahalı mahallelerinden Knightsbridge'deki 15 milyon dolar değerindeki ev ve Berkshire bölgesinde aldıkları golf merkezi de var.
4
Eski Azerbaycan Halk Bankası Başkanı Cihangir Haciyev, 2016 yılında zimmetine para geçirdiği suçlamasıyla 15 yıl hapse mahkum edildi. Haciyev’in zimmetine geçirdiği 39 milyon doları geri ödemesi istendi.
5
7 yıl önce de Britanya Virjin Adaları'ndaki bir şirket, Cihangir Haciyev ve Zamira Haciyeva adına Harrods alışveriş merkezine birkaç dakika uzaktaki 15 milyon dolarlık evin ödemesini yaptı.
6
Günde En Az 5,250 Dolar Harcamış
Günde En Az 5,250 Dolar Harcamış
2013 yılında çift, Zamira Haciyev'in yönetimindeki başka bir şirket üzerinden Berkshire'deki lüks bir golf kulübünü en az 10 milyon dolara satın almıştı. İngiliz İçişleri Bakanlığı, daha sonra Zamira Haciyev'e ülkedeki varlıklı yatırımcılara yönelik bir vize kapsamında oturma izni vermişti.
7
35 Farklı Kredi Kartından Milyonlar Harcamış
35 Farklı Kredi Kartından Milyonlar Harcamış
İngiltere'de açılan soruşturmanın ardından mahkemenin ulaştığı bilgilere göre, Azeri kadın lüks mücevher, parfüm ve saat satan bir mağazada yaklaşık 200 bin dolar, Cartier lüks mücevher mağazasında 130 bin dolardan fazla harcamıştı. Buna ek olarak 2,400 dolarlık şarap faturaları ve erkeklere yönelik lüks ürünler için yaptığı 26 bin dolarlık harcama ortaya çıkarıldı. Haciyeva tüm bu alışverişleri eşinin bankasına ait 35 farklı kredi kartı üzerinden yapmıştı.
8
Haciyeva'nın 42 milyon dolar değerinde Gulfstream G550 model jet satın aldığı da resmi belgeler arasında.
9
Haciyeva'nın lüks merakı jetle de sınırlı kalmamış. Harrods'ın otoparkında iki şahsi park alanı satın almış.
10
1993 ila 2015 yılları arasında kamu görevlisi sıfatıyla çalışan Cihangir Haciyev'in böylesien yüklü bir servete sahip olması imkansız. Açılan dava sonrası Cihangir Haciyev, dolandırıcılık suçlamalarını reddetmiş, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvurmuştu. Avukatları ise Haciyev'in yolsuzlukla suçlanan iktidardaki İlhami Aliyev ve ailesi ile arası açıldığı için bu suçlamalara maruz kaldığını savunmuştu.

YORUMLAR (3)
  • Haramzadeler: Rahmetli sakıp sabancı okadar parası olmasına rağmen ceketine yama yapıyordu çünkü paraya saygısı vardı çünkü kendi çabasıyla kazandıydı ama bunun gibiler başkalarının malını harcar istediği kadar çünkü kendi paraları değil tabi anlayamazlar. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • aborjin: azeri ve iranlılar artı bide katar lılarda ki para kımsede yok dogalgaz petrol adamları ihya ediyor. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır


Diğer Galeriler

25 Yaş Büyük Aşkını 'Babam' Diye Tanıtınca, Okuldan Atıldığını Duyan Şaşıp Kalıyor! Daha Fazla Oyun Oynamak İçin Güzel Mankeni Terk Etmişti! Gerçeği İtiraf Etti Kızına İstanbul İsmini Koymuştu! Okan Bayülgen'in Kızı Büyüdü Fotoğraf İçin Akıl Hastanesine Yattı, Picasso'yla 3 Gün Geçirdi! İşte Ara Güler'in Unutulmaz Anıları 90 Yaşında Hayatını Kaybeden Usta Fotoğrafçı Ara Güler'in Unutulmayan Kareleri