Son Dakika Haberleri: Londra-New York Arasını 3 Saate Düşürecek Uçak

Londra-New York Arasını 3 Saate Düşürecek Uçak

5 yıl önce

Spike Aerospace tarafından geliştirilen yeni süpersonik jet, New York-London arasını 3 saate düşürecek.

1
Spike Aerospace tarafından geliştirilen yeni süpersonik jet, New York-London arasını 3 saate düşürecek.S-512 adı verilen yeni jet, aslında 2013 yılında tanıtılmıştı. Ancak Spike Aerospace bu jetini tasarım, güvenlik ve performans anlamında geliştirdi ve şimdi de yeni halini herkese tanıttı.

Kaynak :
2
Süpersonik hızlarBu jet, ses hızından tam olarak 1.8 kat daha hızlı uçabilecek. Yani uçak yaklaşık saatte 2,205 kilometre hıza ulaşabilecek.
3
Uçuş süreleri
Saatte 2,205 km hız yapabilecek olan uçak, yolcularını New York'tan Londra'ya 3 saatte götürebilecek.
4
Füturistik hisMultipleks kabin tasarımına sahip olacak olan uçak, zarif ve konfordan ödün vermeyen bir iç tasarıma sahip olacak.
5
Tasarım geliştirmeleriUçağın geliştirilen yeni tasarımında "delta" kanatları geliştirilmiş ve hava direncini azaltacak modifiye kuyruk eklenmiş. Ayrıca bu şekilde uçağın aerodinamik verimliliği artırılmış.
6
Kabindeki büyük pencereler, yolculara panoramik görüntüler sunacak.
7
Bir "iş uçağı" olarak tasarlanan S-512, haliyle klasik "birinci sınıf" uçuşunu aratmayacak.
8


Haber Yayın Tarihi: 13.07.2015 01:17 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

2019'un en güçlü ülkeleri açıklandı! Bakın Türkiye kaçıncı sırada Yeşilçam'ın haşin bakışlı güzeli Gülşen Bubikoğlu, bakın şimdi ne yapıyor! Daha tanıtımı dahi yapılmadı! İşte 286 bin TL'lik iPhone 11 Güzel oyuncunun eşcinsel aşığı oynadığı filmin sahneleri çok konuşulacak Balkanların Romeo ve Juliet'i! Eleni ve Atatürk'ün imkansız aşkı yürek sızlatıyor