Lotoyu Kazanınca Yapmanız Gereken 20 Şey! - Son Dakika

Lotoyu Kazanınca Yapmanız Gereken 20 Şey!

24.05.2013 14:17

O kadar parayla ne yapmalısınız?

1
Lotoyu kazanınca para derdi son bulur diye mi düşünüyorsunuz? Öyleyse çok yanıldınız! Esas dert şimdi başlıyor. O kadar parayla ne yapmalısınız? İşte bu sorunun cevabı:
2
1- Adınızı gizli tutun - Gerekmediği müddetçe lotoyu kazanan kişi olduğunuz gerçeğini kimseyle paylaşmayın. Yoksa ne telefonlarınız susacak, ne de hırsızların kadrajından çıkamayacaksınız.
3
2- Ödül çekinizi bozdurmadan vergi konusunda bir uzmanla görüşün - Herhalde bilmeyen yoktur. Kazadığınız ödülün önemli bir kısmı vergi olarak aldığınız paradan düşüyor. Bu konuda sorun yaşamamak için bir vergi uzmanıyla görüşün.
4
3- Ani değişikliklerden kaçının - Artık bir zenginsiniz; fakat hala aynı kişisiniz. Hayat tarzınızda ani değişikliklerden sakının. Bu ani değişim size psikolojik olarak zarar verebilir.
5
4- Borçlarınızı ödeyin - Yapacağınız ilk iş bu olsun. Hala bir başkasına borçluyken elinizdeki parayı harcamaya kalkmayın.
6
5- Yasal ve mali konularda uzmanlara danışın - Artık bir zengin olarak tehlike altındasınız: yasal ve mali açıdan. Bu nedenle ilgili konularda bir uzmanla anlaşın.
7
6- Akıllı yatırımlar yapın - Mümkün olduğunca güvenli ve kısa vadeli yatırımlar yapın. Hatta ilk altı ay paranıza dokunmayın. Paranızı yatırmadan önce uzmanlara danışın ve bilmediğiniz işlere kalkışmayın.
8
7- Harcamalarınız için bir bütçe hazırlayın - Elinizdeki para aniden artınca, harcamalarınız da artacaktır. Paranızı savurmamak için belirli bir bütçe hazırlayın ve harcamalarınızı buna uygun yapın.
9
8- Mülkiyetinizi koruyun - Lotoyu kazananlara herkes dava açar. Bu saldırıdan kurtulup mülkiyetinizi korumak için gerekli araştırmaları yapın.
10
9- Hayır işleri yapın - Sevgi ve servet paylaştıkça büyür, anlam kazanır. Zor durumda olanların durumunu belki de en iyi anlayan zengin siz olacaksınız. İhtiyacı olanlara yardım etmek, belki de bu servete sahip olmanın en güzel yanı.
11
10- Konut yatırımı yapın - Paranızı yatırabileceğiniz en güzel yatırım konuttur. Araba kaza yapsa da, ev yerinde durur. Araba bir yıla eskir ama ev bir ömürlüktür.
12
11- Çocuklarınız varsa onlar için gelecek hesabı açın - Çocuklarınıza mutlaka sizinkinden bağımsız bir hesap açın. Eğitim hayatlarını ve geleceğini güvenceye alın.
13
12- Uzay yolculuğuna katılın - Çok insanın isteyip de yapamadığı maceraya atılın. Şöyle bir uzay havası alıp gelmek ne güzel olurdu!
14
13- Ada satın alın - Herkesten uzak, sadece size ait bir adada tatil yapmanın keyfi ne de güzeldir. Deniz ve huzur ayaklarınızın altında olacak.
15
14- Dünya turu yapın - Ömür kısa. Yaşayıp gezmek, görmek lazım. Dünyanın her köşesini görün. Ufkunuz açılsın.
16
15- Mutlaka eğitime yatırım yapın - Mesela okul yaptırın. Eğitime yapılan yatırım, uzun vadede size en güzel kazancı verecektir.
17
16- Kendi çiftliğinizi kurarak sebze-meyvenizi yetiştirin - Her şeyin giderek yapaylaştığı bu dünyada, elinizdeki imkanlardan yararlanıp doğaya geri dönün. Kendi besininizi kendiniz yetiştirin.
18
17- Bir kısım paranızı her ihtimale karşı farklı bir hesapta tutun - Belki de işler yolunda gitmeyecek. Elinizdeki parayı doğru kullanamayacaksınız. Siz iyisi mi her ihtimale karşı kenara kara gün fasulyesi koyun.
19
18- Adresinizi değiştirin - Adınızı bir yerden sonra saklayamayacaksınız. O yüzden en iyisi adres değiştirmek. Yeni bir hayata başlamanız gerekebilir.
20
19- Kaçırılma ihtimaline karşı çocuklarınızı yakından koruyun - Sizden para kaçırmak isteyenler, çocuklarınızı hedef alabilir. Onları çok iyi koruyun. Güveneceğiniz insanları iyi seçin.
21
20- Daha fazla şans oyunu oynamayın - Aman dikkat! Şans oyunları bağımlılık yapabilir. Elinizdekinin değerini bilin ve daha fazla oyun oynamayın.

Son Dakika Lotoyu Kazanınca Yapmanız Gereken 20 Şey! - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement